Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Son Yılların Gece Modu Furyasına Windows 10 da Katılıyor!

Microsoft’un son işletim sistemi Windows 10 için gece modu özelliğinin geliştirme aşamasında olduğu belirtildi. İşte detaylar…
Son Yılların Gece Modu Furyasına Windows 10 da Katılıyor!
HABER GİRİŞ

Teknoloji devi Microsoft, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü Windows 10’un geliştirilmesi için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Her ne kadar Windows dünyasının en çok kullanılan işletim sistemi Windows 7 olsa da son günlerde Windows 10’un kullanım oranındaki artış Microsoft’u memnun etmiş durumda.

Bilindiği üzere son yıllarda pek çok uygulama ve web sitesi, gece modu deneyimini kullanıcılarına sunmaya başladı. Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi Windows 10’un gece modu temasını kullanıma sunmamış olması ise kullanıcılar arasında merak edilen konuların başında yer almakta. Ancak önümüzdeki dönemde Windows 10’da karanlık temanın kullanıma sunulacağı ortaya çıktı.

Gece Modu Tüm Pencerelere Uygulanabilecek

Gece Modu Tüm Pencerelere Uygulanabilecek

Aslında Windows 10 kullanıcıları istedikleri takdirde bazı pencereleri siyah renk ile kullanabiliyorlar. Bu pencereler arasında görev çubuğu, başlat menüsü ve arka plan gibi en çok kullanılan alanlar siyah temaya bürünebiliyor.

Ancak işletim sistemi içerisinde açılan klasörlerde şu ana kadar beyaz renkten başka bir seçenek bulunmuyor. Microsoft’un Windows 10 build 17733 güncellemesi ile işletim sistemindeki tüm objeler karanlık mod ile kullanılabilir durumda olacak.

GCM Yatırım Banner

Özellik Geliştirme Aşamasında

Özellik Geliştirme Aşamasında

Windows 10’u tamamen karanlık tema ile kullanmak için sabırsızlanan kullanıcıların bir süre daha beklemesi gerekiyor. Görsellerden görüldüğü kadarıyla oldukça güzel bir tasarıma sahip olan gece modu özelliği ile geliştirmeler, Windows 10 ekibi tarafından halen sürmekte.

Karanlık modun önümüzdeki günlerde yayınlanacak Windows güncellemeleri ile kullanılabilir duruma gelmesi bekleniyor. Pek çok platformda başarı ile kullanılmaya başlanan gece modunun Windows 10 kullanıcıları tarafından da beğeni ile karşılanacağını söyleyebiliriz. Umarız Microsoft bizi söz konusu özellik için güncelleme için çok fazla bekletmez.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın