Yatırım yapmaya başla!

Windows 10 için Devrim Sayılabilecek Modern Fluent Arayüzü Duyuruldu!

Microsoft, işletim sistemi Windows 10’a yepyeni bir soluk getirecek Fluent arayüzünün tanıtımını gerçekleştirdi.
Windows 10 için Devrim Sayılabilecek Modern Fluent Arayüzü Duyuruldu!

Microsoft’un son olarak piyasaya sürdüğü ve belirli aralıklarla düzenlemeler sunduğu Windows 10 işletim sistemi her geçen gün kendisini yenileyecek özellikler kazanmaya devam ediyor. Bir süre önce üst düzey performans modu güncellemesi ile adından söz ettiren işletim sistemi, şimdi yeni arayüzü ile dikkatleri üstüne toplayacağa benziyor.

Bugüne kadar piyasaya sürdüğü işletim sistemlerinde Microsoft’un en çok eleştiri aldığı konulardan biri arayüz tasarımları gelmekteydi. Şirket eleştirileri duydu ki Windows 10 için yepyeni bir arayüz geliştirdi. Fluent adı verilen yeni arayüz Microsoft tarafından tanıtıldı.

Microsoft Windows 10’a Değer Veriyor

25 yılı aşkın zamandır geliştirdiği Windows işletim sistemleri ile bu alanda dünyanın lideri olan Microsoft, son olarak çıkardığı ve yaygın bir şekilde kullanılan Windows 10’a farklı bir değer verdiğini söyleyebiliriz. Windows 8, Vista gibi tabiri caizse elde patlayan işletim sistemlerinin ardından Windows 10 kendini kanıtlamayı başardı.

Microsoft’un Windows 10’dan sonra yeni bir işletim sistemi çıkarmak yerine mevcut sistemi çok daha mükemmel bir hale getirmek için çabaladığını görüyoruz. Son olarak geliştirilen Fluent arayüzünü de bu çalışmasının bir meyvesi olarak değerlendirebiliriz.

Fluent ile Windows 10 Göze Hitap Edecek

Microsoft’un son olarak duyurduğu Fluent arayüzü, kullanıcılara çok daha hoş gelecek bir tasarıma sahip görünüyor. Pencerelerde görülen butonlar ve menülerde yer alan içerik butonları çok daha modern bir görünüme kavuşmuş. İmleci bu butonların üzerine götürdüğünüzde bile özel gölgelendirme efektlerine yer verilmiş.

Ayrıca uygulama, bu efektleri dilediğiniz gibi değiştirmenize olanak sağlıyor. Microsoft’un tanıtımını gerçekleştirdiği ve beğeni toplayan Fluent arayüzünün ne zaman kullanıma sunulacağı ile net bir açıklama yapılmadı. Ancak yeni arayüzün 2018 yılı içerisinde ücretsiz olarak indirime sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum