Yatırım yapmaya başla!

Windows 10’un Ekim Güncellemesinde Yeni Sorun: HP Bilgisayarlarda Mavi Ekran Hatası

Windows 10 Ekim güncellemesi yayınlandığından beri kullanıcılarına sorun yaşatmaya devam ediyor. Son olarak güncellemeyi indiren HP bilgisayarlarda mavi ekran hatası ortaya çıktı.
Windows 10’un Ekim Güncellemesinde Yeni Sorun: HP Bilgisayarlarda Mavi Ekran Hatası

Microsoft’un geçtiğimiz günlerde yayınladığı Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi sahip olduğu yeni özelliklerden çok, kullanıcılarına yaşattığı sorunlar ile anılıyor. Kısa süre önce kullanıma sunulan güncellemeyi indiren kullanıcılar çeşitli hatalar ile karşılaşmış ve verilerinin silindiğini belirtmişlerdi. Yaşanan bu durum sonrası Windows 10 Ekim Güncellemesi Microsoft tarafından durdurulmuştu.

Windows 10’un Ekim güncellemesini indiren kullanıcıların yaşadığı sorunların sonu gelmek bilmiyor. Microsoft mevcut hataların düzeltildiğini açıklayarak güncellemeyi yeniden kullanıma sunmuştu. Ancak şimdi de HP marka bilgisayarlarda mavi ekran hatasına rastlandı.

Microsoft Hatayı Doğruladı

Microsoft Hatayı Doğruladı

HP marka bilgisayar kullanıcılarının Ekim güncellemesini yüklemesi ile beraber mavi ekran sorunu yaşaması Microsoft tarafından da doğrulandı. Şirket yaptığı açıklamada söz konusu hatanın düzeltilmesi için HP ile birlikte çalıştığını belirtti. Microsoft’un resmi güncelleme sayfasına bakıldığında KB4464330 ve KB4462919 numaralı güncellemelerin Windows 10 cihazlarda sorun yaratmadığı görülüyor.

Ancak Microsoft Topluluk Forumları’da pek çok HP kullanıcısı bu konuyla ilgili şikayetlerini dile getirdi. Kullanıcılar güncellemeyi yükledikten sonra mavi ekran sorunu yaşadıklarını belirterek, Microsoft’a adeta ateş püskürdüler. Ayrıca Reddit ve Twitter üzerinden de kullanıcılar güncelleme sonrası yaşadıkları sorunu dile getirdiler.

Çözüm Güncellemeyi Kaldırmaktan Geçiyor

Çözüm Güncellemeyi Kaldırmaktan Geçiyor

Söz konusu hatayı doğrulayan Microsoft, düzeltmenin ne zaman yapılacağına dair herhangi bir resmi açıklama yapmadı. Dolayısı ile Ekim güncellemesini bilgisayarlarına yükleyen ve bu sorunu yaşayan HP kullanıcılarının önündeki tek seçenek, güncellemeyi kaldırmak görünüyor

Güncellemenin geçtiğimiz günlerde yayından kaldırılmış olması, sıkıntı yaşayan kullanıcı sayısını azaltmış durumda. Ancak aynı sorunun bir önceki büyük güncelleme paketi olan Nisan 2018 Güncellemesi’nde de yer aldığı belirtiliyor. Son günlerde Ekim güncellemesi ile ilgili kullanıcıların yaşadığı sorunlara bakacak olursak, güncellemeyi yüklemek için bir süre daha beklemekte yarar var gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum