Yatırım yapmaya başla!

Windows 10’un Arama Sistemi Daha İşlevsel Hale Geliyor

Microsoft popüler işletim sistemi Windows 10’un arama aracını yeniliyor.
Windows 10’un Arama Sistemi Daha İşlevsel Hale Geliyor

ABD’li yazılım devi Microsoft, Windows işletim sistemi ile kişisel bilgisayar alanında milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Günümüzde yaygın olarak kullanılan işletim sistemi olan Windows 10, belirli zaman aralıkları ile sürekli güncelleniyor. Şirketin ilk olarak 2015 yılında yayınladığı işletim sistemi o günden bu yana büyük bir değişim geçirdi. Tabi yayınlanan güncellemeler sonrası belirli hata ve sorunlar da yaşanmıyor değil.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan son güncelleme masaüstündeki her şeyi kalıcı olarak silmesi ile gündeme gelmişti. Microsoft’un bu alandaki en büyük rakibi ise Mac ürünlerinde bulunan macOS işletim sistemi olmakta. Her iki işletim sisteminin birbirine kıyasla farkları mevcut. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma macOS’ta Windows’a göre daha fazla güvenlik riski olduğunu ortaya koymuşu.

Windows 10’un arama aracı uzun zamandır kullanıcılar tarafından eleştiri alıyordu. Bu alandaki eksikliği gidermek isteyen şirket, dosya arama sistemini daha işlevsel hale getirecek bir yenilik üzerinde çalışıyor. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak güncelleme ile kullanıcılar daha iyi bir arama deneyimin kavuşacak.

Arama Sistemi Güncelleniyor

Arama Sistemi Güncelleniyor

Windows 10 ilk çıktığı günden bu yana çok sayıda yeni özellik ve güncelleme aldı ancak arama sistemi halen tartışma konusu. Microsoft ekibi üzerinde çalıştığı yeni arama sistemi ile kullanıcılara daha ayrıntılı bir liste sunacak. Bu araca ayrıca daha geliştirilmiş bir öneri sistemi eklenecek. Microsoft’un arama bölümünü dosya gezgini olmasından ziyade farklı öneriler sunan bir araç haline getirmek istediği belirtiliyor. Yapay zeka temelli sistem ile kullanıcıların aramak istediği dosyalar önceden tahmin edilecek.

Bu da çok daha az sayıda karakter girerek kullanıcıların aramak istediği sonuçlara ulaşmasını sağlayacak. Bununla beraber OneDrive özelinde de arama uygulamasının geliştirileceği belirtiliyor. Microsoft ayrıca Windows 10’un dokunmatik ekranlı cihazlarda kullanılması için yeniliklere imza attı. Şirketin geçtiğimiz günlerde tanıttığı başta Surface modeli olmak üzere dokunmatik arayüze yönelik iyileştirmeler yaptığı açıklandı.

Yeni arama sisteminin Windows 10 20H1 güncellemesi ile beraber dağıtılması bekleniyor. Bu da yılın ilk yarısı içerisinde güncellemenin kullanıcılara ulaşacağını gösteriyor. Milyonlarca kullanıcının daha etkin bir arama yapabileceği Windows 10, en büyük rakibi macOS’a karşı önemli bir eksikliğini kapatmış olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum