Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Windows 10, Android Uygulamalarını Doğrudan Çalıştırmaya Hazırlanıyor

Microsoft önümüzdeki yıl Windows 10’a Android uygulamalarını doğrudan açma özelliği getirecek.
Windows 10, Android Uygulamalarını Doğrudan Çalıştırmaya Hazırlanıyor

Günümüzde akıllı telefonlar milyonlarca insan tarafından kullanılan başlıca teknolojik cihazlar haline geldi. Bugüne kadar bilgisayar üzerinden yapılan işlemlerin büyük bölümü artık akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Microsoft’un geliştiricisi olduğu Windows 10, dünyanın en çok kullanılan masaüstü işletim sistemi olmakta. Şirket yayınladığı güncellemeler ile işletim sistemine yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor.

Son dönemde Windows 10’a Android telefonlar ile entegre çalışacağı özellikler eklenmeye başladı. Your Phone uygulaması ise Android kullanıcıları pek çok işlemi bilgisayarları üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Android ekosistemi günümüzde sayısız uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Kimi kullanıcılar ise bu uygulamalara PC üzerinden erişim sağlamak istiyor. Microsoft bunun için Windows 10’a doğrudan Android uygulamalarına erişim özelliği kazandıracak.

Windows 10 için Yararlı Özellik Yolda

Windows 10 için Yararlı Özellik Yolda

Halihazırda Windows 10 kullanıcıları Android uygulamalarını emülatör adı verilen yazılımlar aracılığı ile çalıştırabiliyor. Sızdırılan son bilgi Microsoft’un emülatör ihtiyacını ortadan kaldıracağını gösteriyor. Kullanıcılar doğrudan Windows 10 üzerinden Android uygulamalarını çalıştırabilecek. Özelliğin nasıl çalışacağına dair çok fazla detay mevcut değil ancak bu planın 2021’in ilk aylarında hayata geçeceği tahmin ediliyor.

Aslında bu özellikte Samsung kullanıcıları uzun zamandır faydalanabiliyor. Microsoft ile Samsung arasında yapılan iş birliği kullanıcılara daha kapsamlı bir deneyim sunulmasını sağlıyor. Ancak Huawei, Xiaomi, OPPO gibi akıllı telefonları kullananlar şu an için emülatörlere ihtiyaç duyuyor.

Henüz bu bilgi Microsoft tarafından teyit edilmiş değil. Ancak akıllı telefonların hızla yaygınlaşması bu bilgisayarlar ile yapılacak entegrasyonun kaçınılmaz olduğunu gösteriyor. Uzmanlar bu özellik sayesinde Android kullanıcılarının PC’lere yöneleceğini belirtiyor.

Apple bu özelliği kendi ekosisteminde sunmaya başladı. Yeni tanıtılan M1 işlemcili Mac bilgisayarları iOS ve iPadOS uygulamalarını çalıştırabiliyor. Masaüstü platformlara App Store’daki uygulamalar sorunsuz olarak yüklenebiliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum