Yatırım yapmaya başla!

Windows 10’a Gelen 2004 Güncellemesi Hatalar ile Gündemden Düşmüyor

Microsoft’un Windows 10 için yayınladığı son güncelleme çeşitli hatalar ile adından söz ettiriyor.
Windows 10’a Gelen 2004 Güncellemesi Hatalar ile Gündemden Düşmüyor

ABD’li teknoloji devinin milyonlarca kullanıcıya sunduğu işletim sistemi Windows 10, belirli aralıklar ile yeni güncellemeler almaya devam ediyor. Bu güncellemelerde yeni özelliklerin yanı sıra güvenlik iyileştirmeleri de yer alıyor.

Ancak diğer yandan kullanıcıları adeta çileden çıkartan hatalar da sık bir şekilde kendisini gösteriyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Windows 10’un 32 bit sürümünün fişini çekeceğini duyurmuştu. Diğer yandan Mayıs ayı içerisinde büyük bir güncelleme yayınlandı.

Mayıs 2020 / Sürüm 2004 adı ile yayınlanan güncelleme yeni özelliklerinden ziyade çeşitli hatalar ile gündeme geliyor. Üstelik geçmiş sürümlerden bu yana süregelen bazı sorunların da devam ettiği ortaya çıktı. Yaklaşık 8 ay önce ortaya çıkan ‘Yeni Başlangıç adlı özelliğin halen kullanılamadığı belirtiliyor.

Windows 10 Hatalar ile Gündemde

Windows 10 Hatalar ile Gündemde

Teknoloji devinin geçtiğimiz günlerde yayınladığı Windows 10 2004 sürüm güncellemesi kullanıcıların başını ağrıtmaya devam ediyor. Bu güncellemede yeni özelliklerin yanı sıra çeşitli sorunlar da kendisini gösteriyor. Bu hatalardan birisi ise 8 aydır gelen güncellemelere rağmen devam ediyor. İşletim sisteminin önemli özelliklerinden birisi ‘Yeni Başlangıç’ olmakta. Sorun yaşayan kullanıcılar bu özellik sayesinde kurtarma özelliğinden yararlanabiliyor.

Kullanıcıların kişisel verilerine zarar verilmeden üçüncü parti uygulama ve araçlar sistemden kaldırılıyor. Bununla beraber Windows 10’u fabrika ayarlarına döndürmek mümkün oluyor. Bu sayede işletim sistemine format atmadan temizleme işlemi yapılıyor Ancak bir süredir işletim sistemini fabrika ayarlarına döndürmeyi sağlayan Başlarken butonu Windows Güvenliği bölümünde görünmüyor.

İşlem yapmak isteyen kullanıcılar özelliği kullanmaktan ziyade bununla ilgili bilgi sahibi olabiliyor. Windows 10 kullanıcıları Microsoft’un destek sitesine yönlendiriyor. Bu sorun epey önceden tespit edilmesine rağmen halen şirket tarafından ortadan kaldırılmış değil. Diğer taraftan yazdırma sorunu ve Office uygulamalarının açılış hataları son güncelleme ile ortaya çıktı.

Dosya Bulamama Hatası

Dosya Bulamama Hatası

Mayıs ayında yayınlanan güncelleme ile beraber kullanıcılar yeni bir sorun ile karşı karşıya kaldı. Bu sorunlardan birisi ise Office kullanıcılarını ilgilendiriyor. Bazı kişiler Word, Excel gibi Office uygulamalarını açtığında ‘Windows dosyayı bulamadı’ hatası ile karşılaşıyor. Bir diğer rastlanan sorun ise yazdırma hatası olarak karşımıza çıkıyor. Microsoft ise sorunu kabul ediyor.

Office uygulamalarının açılmasına dair yaşanan sorun Avast ve AVG virüs korumalarını kullananlarda ortaya çıkıyor. Microsoft bu yazılımları son sürüme yükselterek sorunun giderilebileceğini açıkladı. Söz konusu hatanın Windows 10 ve Windows Server sistemlerindeki 2004, 1909 ve 1903 sürümlerinin etkilendiği belirtiliyor.

Bir diğer hata ise yazdırma işlemine yönelik olarak karşımıza çıkıyor. Çıktı almak isteyen kullanıcılar bir hata mesajı ile karşılaşabiliyor. Microsoft tarafından doğrulanan hata için henüz bir güncelleme yayınlanmadı.

Yazılım devi ayrıca yayınladığı bir güncelleme ile oyun sırasında fare imlecinin kaybolmasına neden olan bir hatayı düzelttiğini açıkladı. Önümüzdeki günlerde diğer hataların da yayınlanacak güncelleme ile kaldırılması bekleniyor. Kullanıcılar ise güncellemelere rağmen karşılaştıkları hatalar nedeniyle Microsoft’a tepkili.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum