Paylaşım
in G+

Bir Döneme Damgasını Vurmuş Winamp Yeni Sürümüyle Kullanıma Sunuluyor!


 

Geçmiş dönemde fırtına gibi esen ve dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan müzik oynatıcısı Winamp, yeniden hayat buluyor.

Hafızamızı geçmiş yıllara doğru götürdüğümüzde, müzik oynatıcısı olarak akla ilk gelen program hiç kuşkusuz Winamp olacaktır. Hemen her bilgisayarda yüklü olarak görebileceğimiz Winamp, dünya genelinde oldukça yaygın hale gelmiştir. İlk sürümü 1997 yılında yayınlanan ve 2013 yılına kadar güncellenen uygulamanın geliştirilmesi daha sonra durdurulmuştu.

Şirketin hisseleri 2014 yılında Radionomy tarafından satın alınmıştı. Hisseleri satın alan şirket efsane programı yeniden geliştireceğinin haberini verdi. 5 yıllık derin bir sessizliğe gömülen müzik oynatıcısı önümüzdeki günlerde yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Winamp Küllerinden Doğuyor

Winamp Küllerinden Doğuyor

Radionomy tarafından yeniden geliştirileceği açıklanan Winamp’ın tabiri caizse küllerinden doğduğunu söyleyebiliriz. Yeni sürümü geliştirilen ve Winamp 5.8 adıyla çıkacak olan yazılımın beta sürümü sızdırıldı. Yeni sürümün yepyeni yüzü ve özellikler ile geldiği görülüyor.

Windows 10 ile uyumlu çalışacak yeni Winamp’ın geçmiş sürümlerde olduğu gibi Pro sürümünün olmayacağı belirtildi. Dolayısıyla yeni Winamp’ın tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunulacağını söyleyebiliriz. Yeni sürüm Winamp’ın sızdırılan özelliklerine pek çok yenilik göze çarpıyor.

Winamp’a Gelen Yeni Özellikler

Winamp’a Gelen Yeni Özellikler

5 yıllık derin sessizlikten sonra sahnelere geri dönen Winamp’ın yeni özellikler ile gelmemesi düşünülemezdi. Kullanıcı arayüzünde önemli geliştirmelerin olduğu programda, dikkat çeken özellikler yer alıyor.

Yeni özellikler arasında video eklentisini devre dışı bırakma, videoları otomatik tam ekran çalıştırma özelliği, Windows 8.1 ve Windows 10 uyumluluğu, kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri ve performans iyileştirmeleri göze çarpıyor. Henüz beta aşamasında olan sürümde pek çok hatanın var olabileceği belirtiliyor. Test sürecinin tamamlanması ile beraber tam sürümün önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

> Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı