Yatırım yapmaya başla!

Wilbur Ross: Hindistan ve ABD Bir Ticaret Anlaşmasına Varabilir

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Yeni Delhi tarafından güçlü ve belirleyici önlemler alındığı takdirde ABD ile Hindistan’ın hızla bir ticaret anlaşmasına varabileceğini söyledi.
Wilbur Ross: Hindistan ve ABD Bir Ticaret Anlaşmasına Varabilir

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, bugünkü açıklamalarıyla ABD-Hindistan ticaret anlaşması için umutları artırdı. Yeni Delhi tarafından güçlü ve belirleyici önlemler alındığı takdirde ABD ile Hindistan’ın hızlı bir şekilde ticaret anlaşmasına ulaşabileceğini söyledi.

Yeni Delhi’deki Hindistan Ekonomik Zirvesi’nde bir panelde konuşan Ross, hızlıca bir anlaşma yapılamaması için hiçbir yapısal nedenin bulunmadığını belirtti. Etkinlikte sahneyi paylaştığı Demiryolları ve Ticaret Bakanı Piyush Goyal ile birebir buluşmak üzere olan Wilbur Ross; “her birimiz diğerinin sorunlarını biliyoruz” dedi.

Başbakan Modi’nin bu yılın başlarındaki seçimlerde belirleyici zafer kazanmasının ardından liderin çok net güçlü bir konumunun olduğunu ve belirleyici bir eylemde bulunmasının daha kolay olması gerektiğini aktardı.

Wilbur Ross: Hindistan ABD Anlaşma Açıklaması Sonuçta Washington ve Yeni Delhi, aylardır bir ticaret anlaşmazlığında kilitlenmişti. Gerilim ABD’nin bu yılın başlarında Hindistan’ı Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi’nden çıkarması üzerine başlamış ve karşılıklı söylemlerle devam etmişti. Örneğin Hindistan, badem, elma ve ceviz de dahil olmak üzere 28 ABD ürününe perakende tarifeleri uygulayarak karşılık vermiş, Trump bunu kabul edilemez olarak yorumlamıştı.

Neticede Başkan Trump yönetiminin ana odak noktalarından biri, ülkelerle olan ticaret açığını azaltmak ve mevcut ticaret anlaşmalarının bir kısmının yeniden müzakere edilmesini içermekti.

Wilbur Ross: Hindistan Açıklaması Diğer tarafta Washington, Çin’e karşı başlattığı milyarlarca dolarlık tarife savaşını da sürdürüyordu ki bu durum küresel ekonomi üzerinde belirsizlik yaratıyordu. Bu noktada Ross da odağın ticaret açığını azaltma yönünde olduğunun üzerini çizerek daha küçük açıklarla sonuçlansalar bile haksız ticaret uygulamalarına katlanamayacaklarını dile getirdi.

“İstediğimiz şeylerin çoğunun, sadece Hindistan’a karşı ABD’ye yardım etmeyeceğini, onların çoğunun Hindistan’ın kendisine yardım edeceğini düşünüyoruz” dedi. Bugün Goyal ile yapacağı toplantıda Ross, Güney Asya’nın en büyük ekonomisinin Çin’le sürmekte olan ticaret gerginliklerinden yararlanabileceği yolları tartışacağını aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum