Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Beklenen Yeni Özelliklerini Android Beta Sürümüne Getirdi

WhatsApp bir süredir üzerinde çalıştığı yeni özelliklerini Android beta uygulamasına sundu.
WhatsApp Beklenen Yeni Özelliklerini Android Beta Sürümüne Getirdi

Dünya genelinde 2 milyardan fazla kişi tarafından kullanılan WhatsApp, başlıca mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor. Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması sürekli yeni özellikler ile güncelleniyor ve kullanıcı deneyimini iyileştiriyor. Son dönemde WhatsApp ekibinin iki yeni özellik üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu özelliklerden ilki otomatik mesaj silme özelliği olmuştu. Bir diğer özellik ise çoklu cihaz kullanımına yönelik özellik olarak karşımıza çıkıyor. Her iki özellik Android’in beta sürümüne kayıtlı kullanıcıların beğenisine sunuldu.

WhatsApp’ta yeni özellikler ilk olarak beta sürümleri üzerinde deneme aşamasına alınıyor. Bu aşamada herhangi bir sorun çıkmaması halinde tüm kullanıcılara dağıtımı gerçekleştiriliyor. Ya da gelen geri bildirimler doğrultusunda özellik üzerinde değişiklikler yapılabiliyor. Android beta programına kayıtlı olan kullanıcılar beklenen özelliklere kavuştular.

WhatsApp Beta Uygulaması Güncellendi

WhatsApp Beta Uygulaması Güncellendi

Mesajlaşma devi 2.20.110 kodlu Android beta sürümünü kullanıcıların beğenisine sundu. Bu güncellemeyi almak için WhatsApp beta programına kayıtlı olmak gerekiyor. Uzun zamandır otomatik mesaj silme özelliği yayınlanan özellikler arasında yer alıyor. Kullanıcılar gönderdikleri mesaj için bir zaman tanımlıyor ve o süre dolduğunda mesajın otomatik olarak silinmesini sağlayabiliyor. Şirket bu özelliğin adını ‘Süresi Dolan Mesajlar’ adıyla sunmaya hazırlanıyor.

Kullanıcılar belirledikleri mesajlar için bir gün, bir hafta ya da bir aylık zaman dilimleri belirleyebiliyor. Daha önce ortaya çıkan görsellerde bir saat seçeneği de mevcuttu ancak WhatsApp bu seçeneği kaldırmış görünüyor. Platforma gelecek olan bir diğer özellik ise çoklu cihaz desteği ile ilgili. Bilindiği üzere WhatsApp’a giriş yapma işlemi tek bir cihaz üzerinden gerçekleşiyor. Başka bir cihaz üzerinden giriş yapıldığında önceki oturum otomatik olarak sonlandırılıyor. Yeni özellik ile kullanıcılar hesaplarına pek çok cihaz üzerinden giriş yapabilecek.

Tabi bu durum güvenlik anlamında kullanıcıları tedirgin edebilir. Siber korsanlar WhatsApp hesaplarını ele geçirebilir ve hesap sahibinin bu durumdan haberi olmayabilir. WhatsApp ekibi bu durumun önüne geçmek adına hesaba giriş yapıldığında tüm cihazlara otomatik bildirim gönderecek. Bu sayede kullanıcılar giriş yapılan cihazları görebilecek. Her iki özellik şu an için geliştirme aşamasında. Ancak beta sürümüne gelmiş olması yakın zamanda herkese dağıtılacağı anlamına geliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum