Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp, Windows Phone Yüklü Telefonlara Verdiği Desteği Kesiyor

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp eskisi gibi revaçta olmayan Windows Phone telefonlara destek vermeyi kesiyor.
WhatsApp, Windows Phone Yüklü Telefonlara Verdiği Desteği Kesiyor

Facebook’un sahibi olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bugün itibariyle dünyanın en çok kullanılan platformu konumunda. iOS ve Android kullanıcılarının başlıca mesajlaşma uygulaması masaüstünden de WhatsApp Web olarak hizmet veriyor. Geçtiğimiz yıllarda Microsoft akıllı telefon pazarına Windows Phone işletim sistemi ile adım atmıştı. Ancak telefonlar iOS ve Android’in gölgesinde kalan işletim sistemi piyasadan çekilmişti.

Bugün çıkan telefonlarda bu işletim sistemine rastlamak mümkün değil. Tabi daha önceden Windows Phone işletim sistemi yüklü telefonu satın almış olan kullanıcılar mevcut. Uygulama geliştiriciler ise platformlarının bu işletim sistemini desteğini kesmeye başladı. Bu uygulamalar arasında mesajlaşma platformu WhatsApp katılıyor. Yakın zamanda bu kullanıcılar WhatsApp’a erişim sağlayamayacak.

WhatsApp’tan Windows Phone Kararı

WhatsApp’tan Windows Phone Kararı

Windows yüklü telefonlar geçtiğimiz dönemde piyasada yerini almış ancak kullanıcılardan yeteri ilgiyi görmemişti. Microsoft ise işletim sisteminin fişini çekme kararı aldı ve yeni güncelleme yayınlamadı. Bununla beraber popüler pek çok uygulama güncelleme almayan bu işletim sistemine desteğini kesmeye başladı. Son gelişme ile WhatsApp artık Windows 10 Mobile işletim sisteminde çalışmayacağı öğrenildi.

Eski WhatsApp sürümleri ilgili telefonlarda çalışmaya devam edecek ancak yayınlanan yeni güncellemeleri almak mümkün olmayacak. Bu da kullanıcıların yeni özelliklerden ve güvenlik güncelleştirmelerinden mahrum kalacağı anlamına geliyor. Uygulama mağazasından WhatsApp’ın kaldırılacağı tarih ise 16 Aralık olarak açıklandı.

Mesajlaşma devinin almış olduğu bu karar aslında sürpriz değil. Windows’un geliştiricisi Microsoft geçtiğimiz aylarda kullanıcılarına seslenmiş ve Android ya da iOS yüklü bir telefon almalarını tavsiye etmişti. WhatsApp ise Android ve iOS’un çok eski sürümlerine verdiği destekleri belirli zaman aralıkları ile kesiyor. Alınan son karar ile Windows Mobile işletim sistemi de bu sürümlerin arasına katılmış oldu. 1 Şubat 2020’de iOS 7 ve sonrası için çalışacak olan WhatsApp, Android tarafında ise 2.3.7 ve üstü sürümleri destekleyecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum