Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Web için Görüntülü Arama ve Karanlık Mod Özellikleri Geliyor

WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre mesajlaşma uygulamasına karanlık mod ve görüntülü arama özelliği geliyor.
WhatsApp Web için Görüntülü Arama ve Karanlık Mod Özellikleri Geliyor

Mobil cihazların hayatımıza girmesi ile beraber mesajlaşma uygulamaları hayatımızda büyük yer tutmaya başladı. İnsanlar iletişim kurmak adına bu uygulamalara büyük ilgi gösteriyor. Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında ise WhatsApp geliyor.

Facebook’un sahibi olduğu uygulama kullanıcı deneyimini artırmak adına yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bu yenilikler çoğunlukla geliştirme aşamasında ortaya çıkıyor ve sonrasında kararlı sürümde yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ta mesajlara tarih filtresi ve çoklu cihaz desteğinin yakın zamanda geleceği ortaya çıkmıştı.

Sızdırılan son bilgilere göre uzun zamandır beklenen yeni özelliklerin de geleceği öğrenildi. Bu özelliklerden birisi masaüstü kullanıcılarının tercih ettiği WhatsApp Web için karanlık mod özelliği olacak. Bir diğer özelliğin ise yine web uygulaması için VOIP arama desteği olduğu açıklandı.

Karanlık Mod Geliyor

Karanlık Mod Geliyor

Son yıllarda dijital uygulamaların büyük bölümünde karanlık mod özelliğinin sunulduğuna tanıklık ediyoruz. iOS 13 ve Android 10’un öne çıkan özellikleri arasında bu tema geliyor. Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın mobil sürümleri için uzun zamandır beklenen karanlık mod özelliği geçtiğimiz dönemde kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Vaktinin büyük bölümünü bilgisayar başında geçiren kişiler için WhatsApp Web uygulaması sıkça tercih ediliyor.

Mesajlaşma devi önümüzdeki döneme bu uygulamasına da karanlık tema getirmeye hazırlanıyor. Son yükseltilen istemci sürümü bu özelliğin ilerleyen günlerde geleceğini işaret ediyor. WABetaInfo tarafından yapılan çalışma WhatsApp Web için gelecek karanlık temanın nasıl göründüğünü ortaya koyuyor. Görselde gri renk tonlarının ağırlıkla olduğunu söyleyebiliriz.

VOIP Desteği Yolda

VOIP Desteği Yolda

Beta kodlarında görülen bir diğer özellik ise VOIP desteği oluyor. Halihazırda WhatsApp’ın iOS ve Android sürümlerinde kullanıcılar görüntülü ve sesli aramalar gerçekleştirebiliyor. Aynı zamanda 8 kişiye kadar grup aramaları yapmak mümkün. Ancak masaüstü tarafında bu özelliği kullanmak henüz mümkün değil.

İlerleyen günlerde gelecek özelliklerden birisi ise bu olacak. Kullanıcılar WhatsApp Web üzerinden birbirleri ile sesli ve görüntülü arama yoluyla iletişim kurabilecek. VOIP desteğinin grup aramalarında da kullanılacağı belirtiliyor. WhatsApp geliştirici ekibinin ilerleyen günlerde VOIP desteği ve karanlık mod özelliklerini web sürümü için yayınlaması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum