Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Kullanıcıların Verilerin Depolanmasını Daha İyi Kontrol Etmesini Sağlayacak

Mesajlaşma uygulamasına verilerin depolanmasını daha etkin bir şekilde sağlayacak özellik geliyor.
WhatsApp Kullanıcıların Verilerin Depolanmasını Daha İyi Kontrol Etmesini Sağlayacak

Mobil cihazların yaygınlaşması ile beraber hayatımıza pek çok yeni uygulamalar girdi. Bu uygulamalardan birisi ise mesajlaşma platformu WhatsApp oldu. Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma devi dünya genelinde en çok kullanılan uygulamaların başında geliyor. Şirket kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak adına uygulamaya sürekli yeni özellikler ekliyor.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’a konuşmaların aktarımını sağlayan bir özelliğin geliştirildiği ortaya çıkmıştı. Şirket bunun yanında pek çok yeni özellik üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. WhatsApp’ın ilk çıktığı günden bu yana büyük bir değişim geçirdiğini söyleyebiliriz.

Geliştirme sürecinde olan özelliklerden birisi ise depolama alanına yönelik. Mesajlaşma devi daha önce kullanıcıların depolama alanını daha etkin bir şekilde yönetmesı adına yeni çözümler üzerinde çalışmaya başlamıştı. Test aşamasında olan özellik için WhatsApp yeniden harekete geçti.

Depolama Alanı Kullanımı Geliyor

Depolama Alanı Kullanımı Geliyor

WABetaInfo, WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı depolama alanı kullanımı özelliğine dair detayları paylaştı. Storage Usage olarak adlandırılan özellik üç ana başlıkta şekilleniyor. Üst bölümde depolamanın nasıl kullanıldığı görülüyor. Bu bölümde kullanıcılar depolama alanının ne kadarının WhatsApp tarafından ne kadarının ise Facebook tarafından kullanıldığını görebiliyor.

İkinci bölümde ise kullanıcıların gönderdiği dosyaları ve büyük boyutlu dosyaları görmesi mümkün oluyor. Bu sayede hangi dosyanın ne kadar yer kapladığı görülebiliyor. WhatsApp üzerinden video ve dökümanlar başta olmak üzere pek çok dosya gönderilebiliyor. Son başlıkta ise sohbetler yer alıyor. Burada kullanıcılar sohbetlerini boyutlarına göre sıralayabiliyor.

Mesajlaşma devi Depolama Alanı Kullanımı özelliğini test etmeye devam ediyor. Uzmanlar bu süreçte özelliğe dair bazı değişiklikler olabileceğini bildiriyor. WhatsApp’ın önümüzdeki günlerde iOS ve Android uygulaması için bu özelliği kullanıcıların beğenisine sunması bekleniyor. Şirketin ayrıca otomatik silinen mesajlar üzerinde çalıştığı biliniyor. Önümüzdeki günlerde bu özellik de kullanıcılara sunulacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum