Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp’ta Ortaya Çıkan Bazı Mesajlar Telefonu Kullanılmaz Hale Getiriyor!

WhatsApp’ta son günlerde ortaya çıkan zararlı içeriğe sahip mesajlar telefonun çökmesine neden oluyor. İşte detaylar…
WhatsApp’ta Ortaya Çıkan Bazı Mesajlar Telefonu Kullanılmaz Hale Getiriyor!

Dünya genelinde en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bu sefer milyonlarca kullanıcıyı tehdit eden bir haberle gündeme gelmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde de yine WhatsApp’ta ortaya çıkan Martinelli virüsünün kullanıcıların kişisel bilgilerini sızdırdığı ortaya çıkmıştı.

Son olarak ortaya çıkan bazı mesajların ise popüler mesajlaşma uygulamasına ve kişilerin telefonlarına zarar verdiği belirtildi. Son dönemde mesajlaşma uygulamalarının hızla yayılması, bu platformların içinde zararlı yazılımların da boy göstermesine neden oluyor. Özellikle SMS, iMessage ve WhatsApp üzerinden yayılan zararlı mesajlar telefonları kullanılmaz hale getirebiliyor.

Mesaj İçeriklerine Dikkat Edilmeli

Ortaya çıkalı çok kısa bir süre olan zararlı içeriklere sahip bu mesajlar an itibariyle Android uygulamasına sahip WhatsApp kullanıcılarını etkiliyor. iOS ile ilgili henüz herhangi bir tehlikeli durumun söz konusu olmadığı bildirildi.

Gelen mesajların içerisinde yerleştirmiş gizli kodlar, ilk olarak WhatsApp’ın sonsuz bir döngüye girmesine neden oluyor. Devamında uygulama kilitleniyor ve maalesef telefonu kullanılmaz hale getiriyor.

Belirtilen Sembole Kesinlikle Tıklamayın!

WhatsApp Android kullanıcıları arasında şaka amaçlı yayılan bu mesajları, eğer dikkatli olursanız rahatlıkla fark edebilirsiniz. Mesajın içeriğine “bu sembole tıklayın” şeklinde bir emoji görürseniz biliniz ki o simgenin içerisinde zararlı kodlar var demektir.

Kısa süre içerisinde büyük bir hızla yayılan bu tehlikeli mesaj içerikleri için WhatsApp henüz bir güncelleme yayınlamış değil. Dolayısıyla uygulamayı kullananların şu aralar biraz daha dikkatli olmasında fayda var.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum