Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

WhatsApp Arşivlenen Mesajları Tamamen Susturacak Tatil Modunu Test Ediyor

WhatsApp arşivlenen mesajlardan bildirim ve ana ekrana düşmesini engelleyecek tatil modunu test ediyor.
WhatsApp Arşivlenen Mesajları Tamamen Susturacak Tatil Modunu Test Ediyor
Yorum

Akıllı telefon kullanıcılarının çok büyük bir bölümü mesajlaşma uygulamalarını iletişim amaçlı kullanıyor. Kullanıcıların anlık mesajlaşma uygulaması için ilk seçeneği ise WhatsApp oluyor. Facebook’un bünyesinde bulunan mesajlaşma devinin 2 milyarı aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor.

Bu sayıyı her geçen gün artırmak isteyen şirket uygulama için sürekli kullanıcı dostu özellikler geliştiriyor. Şirket son olarak çok fazla yer kaplayan dosyaların yönetimini kolay hale getirecek aracını yayınlamıştı. Diğer yandan otomatik kaybolan mesajlar özelliği de test aşamasında ve önümüzdeki günlerde kararlı sürümde yerini alması bekleniyor.

WhatsApp’ın Android beta sürümü yine güncellendi ve yeni bir özellik daha ortaya çıktı. Daha önceden de kendisini gösteren Tatil Modu bu sefer farklı bir şekilde yeniden kendisini gösterdi.

Tatil Modu Test Ediliyor

Tatil Modu Test Ediliyor

Android beta sürümüne gelen güncelleme ile Tatil Modu yeniden ortaya çıktı. Bu özellik ile arşiv bölümünde bulunan mesajlar tamamen sessize alınacak. Halihazırda burada bulunan sohbetlere yeni bir mesaj geldiğinde ana ekrana bildirim düşüyor ve sohbet ana klasörde yerini alıyor. Gelen özellik bu durumun önüne geçiyor ve arşivlenmiş olan mesajların olduğu yerde kalmasını sağlıyor.

Aynı şekilde ana ekrana da bildirim düşmemiş oluyor. Dolayısıyla kullanıcılar sohbetleri arşiv bölümünden çıkartana kadar sessize alınmış olacak. Daha önceden bu bildirimi almak için kullanıcıların elinde sadece karşı taraftaki kişiyi engelleme seçeneği bulunuyordu.

Tatil Modu özelliğinin ne zaman kararlı sürümde yer alacağı bilinmiyor. Test sürecinin tamamlanmasının ardından iOS ve Android sürümünde bu seçeneğin yerini alması bekleniyor. WhatsApp’ın Android beta programına kayıtlı olan kullanıcılar an itibarıyla bu özellikten yararlanabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu