Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

WhatsApp, Sepetler Özelliği ile Alışverişleri Kolay Hale Getiriyor

Mesajlaşma devi bir süredir test ettiği sepetler özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu.
WhatsApp, Sepetler Özelliği ile Alışverişleri Kolay Hale Getiriyor
Yorum

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması ses getirecek özelliklere sahip olmaya devam ediyor. Uygulama 2014 yılında Facebook tarafından satın alındıktan sonra büyük bir değişim geçirmeye başladı. Rakamlar WhatsApp’ın dünya genelinde 2 milyarı aşkın aktif kullanıcıya sahip olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde şirket bir süredir test edilen alışveriş özelliğini dağıtmaya başladığını duyurmuştu.

Facebook son dönemde alışveriş özelliklerine ağırlık vermeye başladı. Kendi platformu başta olmak üzere Instagram ve son olarak WhatsApp’ta bu özelliğin sunulması sosyal medya şirketinin bu alana yoğunlaştığını gösteriyor.

Özellikle COVID-19 pandemisinin dünya genelinde yayılması ile beraber e-ticaret sektörü hızlı bir büyüme trendine girdi. Facebook’un bu treni kaçırmak istemediği görülüyor. Şirket mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın alışveriş uygulamasına yönelik yeni bir özellik geliştirdi. Sepetler adlı özellik alışveriş deneyimini bir üst seviyeye çıkaracak.

Sepetler Özelliği Sunuldu

Sepetler Özelliği Sunuldu

Mesajlaşma platformu WhatsApp’ın alışveriş uygulamasına yönelik sepetler özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. Şirket ürünler hakkında konuşmak ve satışları koordine etmek için uygulamasını yeni bir mağaza tezgahına dönüştürdüğünü belirtiyor.

Kataloglar ile kullanıcıların ürün ve hizmetlerini görmelerine kolaylık tanıyacak ve belirli ürünlerle ilgili sohbetlerin iyileştirilmesi sağlanacak. WhatsApp ekibi kullanıcıların artan alışveriş faaliyetleri ile birlikte satın alma ve satış deneyimini iyileştirmek istediğini belirtiyor.

Sepetler özelliğini kullanıma sundukları için heyecanlı olduklarını belirten WhatsApp, “Yerel restoranlar veya giyim mağazaları gibi genellikle aynı anda birden çok ürün satan işletmelere mesaj gönderirken kullanılabilecek ideal bir özellik.

Sepetler sayesinde kullanıcılar, kataloglara göz atıp birden çok ürün seçebiliyor ve siparişlerini işletmeye tek bir mesaj olarak gönderebiliyorlar. Böylece işletmelerin siparişlerle ilgili soruları takip etmeleri, müşterilerden gelen istekleri yönetmeleri ve satışları sonuçlandırmaları kolaylaşıyor.” açıklamasında bulundu.

WhatsApp’ta Alışveriş Odaklı Adımlar

WhatsApp’ta Alışveriş Odaklı Adımlar

WhatsApp açıklamasında bu özelliğin kullanımının son derece kolay olduğunun altını çiziyor. Kullanıcılar istedikleri ürünleri bulup ‘sepete ekle’ seçeneğine ekleyebilecek. İşlem tamamlandığında uygulama üzerinden işletmeler ile yazılı mesajlaşma sağlanabilecek. Yeni yılın yaklaşması ile beraber WhatsApp’ın önemli bir adım attığı görülüyor.

Uygulama üzerinden bir süredir para gönderme özelliği kullanılabiliyor. Ancak bu özellik şu an için sadece Hindistan ile sınırlı. Facebook, WhatsApp’ın kullanıcılar için bir mesajlaşma uygulamasından çok daha fazlasını sunmasını istiyor. Güvenli bir şekilde ödeme hizmeti sağlamak isteyen mesajlaşma devi, alışveriş araçlarını da geliştirerek hizmet kalitesini iyileştirmiş oluyor. Bu sayede insanlar bankaya gitmek zorunda kalmıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu