Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp’a Reklam Geleceği Söylentileri Bitmek Bilmiyor

Bir şirket sözcüsünün yaptığı açıklamalara göre WhatsApp için reklam gösterimi planı tam olarak rafa kalkmış değil.
WhatsApp’a Reklam Geleceği Söylentileri Bitmek Bilmiyor

Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp, her geçen gün kitlesini hızla büyütmeye devam ediyor. Son rakamlara göre uygulama dünya genelinde 2 milyar kişi tarafından kullanılıyor. Başlıca mesajlaşma uygulaması haline gelen WhatsApp, diğer tüm platformlardan farklı bir özelliği ile öne çıkıyor. Bilindiği üzere WhatsApp’ta reklam herhangi bir reklam gösterimine yer verilmiyor. Bu da akıllara Facebook’un, WhatsApp’tan nasıl para kazandığı sorularını getiriyor.

Kurumsal hesaplar için geliştirilen WhatsApp Business uygulaması ile şirket gelir elde ediyor. Ancak normal kullanıcıların kullandığı uygulama için böyle bir durum söz konusu değil. Son dönemde Facebook’un WhatsApp’ta reklam gösterimi yapacağına dair bazı haberler gündemde yer almıştı. Ancak şirket yaptığı açıklama ile böyle bir durumun şu an için söz konusu olmadığını belirtmişti. WhatsApp bünyesinde bir şirket sözcüsü ise reklam gösterimi uygulamasının tam olarak rafa kalkmadığını ifade etti.

WhatsApp’ta Reklam Dönemi Başlayabilir

WhatsApp’ta Reklam Dönemi Başlayabilir

Bir şirket sözcüsü yaptığı açıklamada, WhatsApp’ın uzun vadeli planları arasında reklam gösterimi ihtimalinin olduğunu ifade etti. Şirketin uygulamada nasıl reklam gösterimi yapılacağı da biliniyor. Mesajlaşma devi reklamları Durumlar sekmesi altında göstermeyi planlıyor. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasının böyle bir reklam stratejisi ile büyük gelir elde edeceği belirtiliyor. Kullanıcılara hangi reklamların gösterileceği konusunda ise WhatsApp ile Facebook hesaplarının eşleştirilmesi planlanıyor.

Tabi böyle bir plan nedeniyle kullanıcılar Facebook hesaplarını kapatmaya başlayabilir. Bu da şirket için hiç istenmeyen bir durum. WhatsApp’a ne zaman reklam gösterimi yapılacağına dair henüz net bir tarih söz konusu değil. Ancak şirketin uzun vadeli planları içerisinde böyle bir hamle yapabileceğini net olarak görmek mümkün. Uzmanlar Facebook ve WhatsApp’ın mesajlaşma altyapılarını birleştirmesinin çok uzun zaman alacağını belirtiyor.

Bugün itibarıyla Facebook, WhatsApp üzerinden gelir elde etmiyor. Ancak bazı komplo teorisyenlerine göre şirket WhatsApp’taki kullanıcı verilerini el altından satarak gelir elde ediyor. Tabi böyle bir şeyi kanıtlamak pek mümkün değil. Facebook’un geçtiğimiz yıllarda veri ihlalleri ile sıkça adından söz ettirmişti. Bu da komplo iddialarını kuvvetlendiriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum