Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp QR Kod ve PiP Özelliklerini Daha Kullanışlı Hale Getiriyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, QR kod ve resim içinde resim özelliklerini daha kullanışlı hale getiriyor. WABetaInfo tarafından yapılan paylaşımda dikkat çeken detaylar göze çarpıyor.
WhatsApp QR Kod ve PiP Özelliklerini Daha Kullanışlı Hale Getiriyor

WhatsApp dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olarak her geçen gün yeni özellikler ile donatılıyor. Bunun yanında mevcut kullanılan özellikler ise daha kullanışlı hale getiriliyor. Bilindiği üzere uygulamanın kullanışlı işlevlerinden birisi QR kod okuması. Günümüzde QR kod teknolojisi ile pek çok işlem yapılabiliyor. Yeni nesil bir okuma teknolojisi olan QR kod, güvenlikli bir işlem olmasıyla dikkat çekiyor.

WhatsApp’ta da bulunan QR kod işlemi yeni güncellemeler ile daha da geliştiriliyor. Bununla beraber şirket geçtiğimiz dönemde kullanıma sunduğu resim içinde resim özelliğini de geliştiriyor. Bu özellik artık sohbetler arasında geçiş yapılsa da çalışır hale getiriliyor. Yeni özellikler WABetaInfo tarafından atılan tweet ile ortaya çıktı.

QR Kod ile Kişi Eklenebilecek

QR Kod ile Kişi Eklenebilecek

WhatsApp’ta bulunan QR kod uygulaması bugüne kadar çoğunlukla masaüstü uygulamasının telefon ile senkronize amaçlı kullanılıyor. WABetaInfo’da yer alan bilgilere göre şirket QR kod taramasına yeni özellikler kazandırmanın peşinde. Twitter’dan yapılan duyuru ile QR kod özelliğini kullanarak kullanıcılar başka kişileri ekleme imkanına sahip olacak. Beta sürümlerinde fark edilen bu özelliğin önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor.

WABetaInfo, Android 2.19.189 beta sürümünde QR kod için yeni özelliklerin yolda olduğu görülüyor. QR kod için gelen özellikler kişi eklenmesi ile sınırlı değil. Bununla beraber kullanıcıların kendi bilgilerini de kolay bir şekilde QR kod yöntemi ile yollaması mümkün olacak. Güvenlik hassasiyeti olan kullanıcıların WhatsApp ayarlarından bu özelliği dere dışı bırakabileceği belirtiliyor.

Resim içinde Resim Güncelleniyor

Resim içinde Resim Güncelleniyor

Bilindiği üzere WhatsApp, geçtiğimiz aylarda resim içinde resim özelliğini kullanıma sunmuş ve kullanıcılardan olumlu yönde geri dönüşler almıştı. Bu özellik ile sohbetlerde paylaşılan video içerikler küçük pencere şeklinde oynatılabiliyor. Üstelik kullanıcılar bu pencereleri eliyle istediği konuma sürükleyebilir. Şirket PiP özelliğine yeni bir ayar getirmeye hazırlanıyor.

İlk olarak kullanılan resim içinde resim modu sadece açık olan pencere üzerinde çalışıyor. Ancak beta kodlarında yer alan bilgiler, bu modun pencereler arası geçiş yapıldığında bile çalışabileceğine işaret ediyor.

Resim penceresinin sohbet bölümlerinden bağımsız olarak oynayacak olması şüphesiz kullanıcılar için bir rahatlık olacaktır. Şu an için Android beta sürümünde bulunan yeni özelliklerin önümüzdeki günlerde iOS beta için sunulması bekleniyor. Önümüzdeki aylarda yeni özelliklerin kararlı sürümde tüm kullanıcılara dağıtılması planlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum