Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Otomatik Mesaj Silme Özelliğini Test Etmeye Başladı

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, beta uygulamasına otomatik mesaj silme özelliğini getirdi.
WhatsApp Otomatik Mesaj Silme Özelliğini Test Etmeye Başladı

Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma platformu WhatsApp, dünya genelinde 2 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Uygulama yeni özellikler kazanmaya devam ediyor ve daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Mesajlaşma devi geçtiğimiz günlerde uzun zamandır beklenen karanlık mod özelliğini sunmuştu. WhatsApp geliştirici ekibi uygulama için kullanıcı dostu yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Pek çok mesajlaşma uygulamasında kullanıcılar gönderdikleri mesajların otomatik olarak silinmesini ayarlayabiliyor. WhatsApp’ta ise bu özelliğin eksikliği uzun zamandır hissediliyordu. Şirket gelen isteğe kayıtsız kalmadı ve otomatik mesaj silme özelliğini test etmeye başladı.

Mesajları Otomatik Silme Özelliği Yolda

Mesajları Otomatik Silme Özelliği Yolda

WhatsApp’ın bir süredir mesajları otomatik olarak silmeye yarayan bir özellik üzerinde çalıştığı biliniyordu. Ancak çıkan ilk bilgiler bu özelliğin grup sohbetlerine özgü olarak geleceği yönündeydi. Uygulamanın beta sürümüne gelen son güncelleme ise bunun tüm sohbetlere geleceğini gösteriyor. Gelen bilgilere göre kullanıcılar mesajların silineceği zaman aralığını kendileri belirleyebilecek.

Bu seçenekler 1 saat, 1 gün, 1 hafta, 1 ay ve 1 yıl olarak belirlenmiş. Özelliğin aktif edildiği mesajın yanında saat simgesi görünecek. Bu simge mesajın otomatik silmeye ayarlanmış olduğunu gösterecek. Bu simgeyi hem mesajı gönderen hem de karşı taraf görebilecek.

Mesajlaşma devi bu özelliği şu an için beta sürümünde test ediliyor. Kararlı sürüm ile ne zaman sunulacağı ise şu an için bilinmiyor. Test süreci içerisinde özelliğin değişikliğe uğrayabileceği belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum