Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp’a Uygulamaya Girmeden Okundu Bilgisi Gönderecek Yeni Güncelleme Geliyor

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a bildirim çubuğu üzerinden karşı tarafa okundu bilgisi göndermeye yarayacak yeni bir güncelleme geliyor. İşte detaylar.
WhatsApp’a Uygulamaya Girmeden Okundu Bilgisi Gönderecek Yeni Güncelleme Geliyor

Dünyanın önde gelen anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, son günlerde güncelleştirme ve geliştirme faaliyetlerine hız vermiş görünüyor. Geçtiğimiz günlerde grup yöneticilerinin yetkilerini artıracak yenilikler ile adından söz ettiren popüler mesajlaşma uygulaması, bu sefer tüm kullanıcılarını memnun edecek bir güncellemenin testlerini gerçekleştiriyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz senelerde WhatsApp, iletilerde karşıdaki kişilerin mesajları okuduğunu belirten ‘okundu’ işlevini kullanıma sunmuştu. Tabi bu işlev uygulama içerisinden mesajlar okunduğu takdirde karşı tarafa mavi tık şeklinde gösteriliyordu. Ancak uygulama dışından yani sadece bildirim çubuğundan okunan mesajlarda karşı tarafa okundu bilgisi gitmiyordu. Yeni güncelleme ile bu durum değişecek.

Okundu Olarak İşaretle Butonu Geliyor

Okundu Olarak İşaretle Butonu Geliyor

Dünyanın açık ara en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Google Play Beta programı aracılığı ile beta sürümünde yeni bir özelliği test ediyor. Android üzerindne uygulamalarını beta sürümüne güncelleyen kullanıcılar ‘Okundu Olarak İşaretle’ seçeneği ile karşılaştılar.

Söz konusu özellik, mesajları bildirim çubuğundan okuyan kullanıcılara istedikleri takdirde karşı tarafa okundu bilgisi göndermelerine imkan tanıyacak. Normalde bu durum için uygulamaya girip mesajları okumak gerekiyor.

Güncelleme Yakında Yayınlanacak

Güncelleme Yakında Yayınlanacak

WhatsApp’ın test etmekte olduğu yeni özellik, telefonunda çok fazla mesaj birikecek kullanıcılar için hayat kurtaracak diyebiliriz. Bildirim çubuğunda yer alacak tek bir buton ile tüm mesajların okunduğu karşı tarafa bildirilecek.

WhatsApp’ın beta sürümünde testlerini gerçekleştirmekte olduğu ‘Okundu Olarak İşaretle’ özelliği, henüz son kullanıcıya ulaştırılmış değil. Henüz geliştirme aşamasında olan yeni özelliğin, uygulamanın resmi sürümüne ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum