Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp, Messenger Rooms Uygulaması ile Entegre Çalışacak

Facebook’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı video konferans uygulaması Messenger Rooms, WhatsApp kullanıcıları tarafından erişilebilir olacak.
WhatsApp, Messenger Rooms Uygulaması ile Entegre Çalışacak

Son dönemde Corona virüsünün dünya genelinde yaygınlaşması sonrası insanların büyük bölümü evlerine kapanmak durumunda kaldı. Dolayısıyla sosyal medya ve görüntülü iletişim uygulamaları daha fazla kullanılmaya başlandı. Video konferans uygulamaları arasında son dönemde Zoom’un öne çıktığına tanık oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde açıklanan rakamlara göre Zoom, kullanıcı sayısını salgın etkisiyle 300 milyona kadar çıkarmış oldu.

Evden çalışan ya da dışarı çıkamayan insanlar için video konferans platformları başlıca iletişim aracı haline geldi. Bu durum sonrası Facebook, Zoom’un karşısına rakip olacak yeni hamlelerde bulunmaya başladı. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde yeni video konferans servisi Messenger Rooms’un duyurusunu yapmıştı.

50 kişiye kadar eş zamanlı iletişim imkanı sunan yeni video konferans uygulamasının önümüzdeki günlerde kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. Dİğer yandan bir diğer mesajlaşma uygulaması WhatsApp için de grup içi görüntülü sohbetlere yönelik düzenlemeler yapıldı. Facebook önümüzdeki günlerde bu iki uygulamayı birbirine entegre edeceğini açıkladı.

WhatsApp Kullanıcıları için Güzel Haber

WhatsApp Kullanıcıları için Güzel Haber

Sosyal medya devi Facebook, bünyesi altında bulunan uygulamaların özelliklerini birbirine getirmeye ve uygulamalar arasında çeşitli entegrasyonlar yapmasıyla bilinir. Gelişmeler gösteriyor ki önümüzdeki süreçte gelecek uygulamalar için de bu durum geçerli olacak.

Sosyal medya devi Zoom’un kitlesini ele geçirmek adına Messenger Rooms platformunu WhatsApp ile entegre etmeye hazırlanıyor. Bu çerçevede Messenger Rooms üzerinden oluşturulan bir odanın bağlantı linki WhatsApp aracılığı ile kullanıcılara gönderilebilecek.

Kullanıcılar bu linke tıklayarak kolay bir şekilde Messenger Rooms’da oluşturulan sohbete dahil olabilecek. Üstelik bunu kullanmak için karşı taraftaki kişinin WhatsApp ya da Messenger Rooms kullanması zorunlu olmayacak. Facebook bu özelliği şu an için beta sürecinde tutuyor ve ilerleyen süreçte iki uygulama arasındaki entegrasyonu hayata geçirmeyi planlıyor.

WhatsApp için Beklenen Güncelleme Yayınlandı

WhatsApp için Beklenen Güncelleme Yayınlandı

Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dünya genelinde 2 milyarı aşkın kullanıcı tarafından kullanılıyor. Uygulama sunduğu deneyimi iyileştirmek adına yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. WhatsApp’ın en çok kullanılan araçlarından biri ise grup sohbetleri olmakta. Bilindiği üzere gruplarda bulunan kullanıcılar 4 kişiye kadar görüntülü sohbet gerçekleştirebiliyor. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın bu sayısı 8 kişiye çıkaracağı açıklanmıştı.

Özellikle son dönemde insanların evlerine kapanması sonrası kişi limitinin 4 kişi olması kullanıcıların tepki göstermesine neden olmuşu. Mesajlaşma devi yayınladığı son güncelleme ile grup içi görüntülü görüşmeyi 8 kişiye kadar çıkaran özelliğini yayınladı. Uygulamayı 2.20.50 sürümüne güncelleyen kullanıcılar artık 8 kişiye kadar video konferans gerçekleştirebilir. Facebook sesli ve görüntülü sohbetlerin uçtan uca şifreleme yöntemiyle korunduğuna dikkat çekiyor.

Bilindiği üzere video konferans servisi kısa sürede popüler olmasına rağmen pek çok güvenlik ihlali ile gündeme gelmişti. Facebook bu aşamada görüntülü sohbete yönelik hamleleri ile Zoom’un karşısına güçlü bir rakip olarak çıkabilir. WhatsApp için yayınlanan son güncellemede ayrıca iOS 13 kullanıcıları için mesaj eylem menüsüne yönelik iyileştirmeler yapıldı. App Store ve Play Store üzerinden kullanıcılar WhatsApp’ın son sürümünü yükleyebilirler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum