Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Mesaj İletimine Önizleme İmkanı Getirecek Özelliği Test Ediyor

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların mesaj iletimi sırasında hata yapmasını engelleyecek yeni bir özellik geliştiriyor.
WhatsApp Mesaj İletimine Önizleme İmkanı Getirecek Özelliği Test Ediyor

WhatsApp’ın son dönemde hızlı bir değişim geçirdiğine tanık oluyoruz. Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması her geçen gün büyümesini sürdürürken, bir yandan da yeni özellikler ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde gruplarda seslenenlere özel mesaj yoluyla cevap verme özelliğini kullanıma sunacağını açıklamıştı.

Popüler uygulama öyle görünüyor ki yine mesajlaşma alanında değişik özellikler getirmeyi amaçlıyor. Uygulamayı yoğun olarak kullanan kişilerin en çok kullandığı özelliklerden birisi ise gelen mesajları başka kullanıcılara iletmek oluyor. Bu durumun farkında olan WhatsApp ise kullanıcılara kolaylık sağlayacak yeni bir özellik geliştiriyor.

İletilen Mesajlara Önizleme Özelliği Geliyor

Gerek gruplarda olsun gerek özel mesajlaşma yoluyla olsun kullanıcıların büyük bölümü mesajları başka kullanıcılara iletiyorlar. Bu bir fotoğraf, bir GİF ya da metinden ibaret olabiliyor. Ancak hatalı mesaj iletimine karşı uygulama kullanıcılara herhangi bir bilgilendirme sağlamıyor.

WABetaInfo tarafından ortaya çıkan yeni özellik ile kullanıcılar bir mesajı iki ya da daha fazla kişiye yönlendirmek istediklerinde, önizleme ekranı karşılaşacaklar. Dolayısıyla kullanıcılar iletmek istedikleri mesajları önizleme sırasında son kez kontrol edebilecekler. Bu ekranda mesajları düzenleyebilir, isterlerse alıcı ekleyebilir ya da çıkarabilirler.

WhatsApp’ın yeni özelliği 2.18.325 sürümünde bulunuyor. Dolayısıyla yeni özellik en güncel beta sürüm kullanıcıları dahil kimseye sunulmuş değil. Gerekli iyileştirmeler ve hataların giderilmesinden sonra yeni özelliğin tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum