Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp, COVID-19 ile Mücadele için Mesaj İletimini Bir Kişiyle Sınırladı

WhatsApp’tan yapılan açıklamada beş olan mesaj iletim sınırlaması bire düşürüldüğü belirtildi.
WhatsApp, COVID-19 ile Mücadele için Mesaj İletimini Bir Kişiyle Sınırladı

Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dünya genelinde 2 milyarı aşkın kişi tarafından kullanılıyor. Başlıca mesajlaşma platformu haline gelen WhatsApp yeni özellikler sunmakla beraber uygulamanın güvenliğini sağlamak adına da yeni önlemler alıyor. Geçtiğimiz günlerde Android beta sürümüne yeni özellikler getiren şirket, son dönemde yaşanan salgına karşı da önlemler almaya devam ediyor. Bilindiği üzere Corona virüsü dünya genelinde etkisini hızla artırıyor.

Bu noktada sosyal medya uygulamaları, bilgi paylaşımı konusunda büyük rol oynuyor. Tabi asılsız bilgiler pandemi süresince yayılabiliyor. WhatsApp üzerinden çok sayıda sahte haber yayılıyor ve paniğin artmasına neden oluyor. Mesajlaşma devi bu gibi durumları önüne geçmek adına yeni bir kısıtlama kararı aldı. WhatsApp tarafından yayınlanan blog yazısında mesaj iletiminin sınırlanacağı açıklandı.

Mesaj İletimine Yeni Sınırlama

Mesaj İletimine Yeni Sınırlama

WhatsApp uzun yıllardır kullanıcı sayısını sürekli artırıyor. Bugün itibariyle dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması oldu. Bu denli büyük bir platformda sahte bilginin yayılması da mümkün hale geliyor. Şirket geçtiğimiz aylarda bu duruma önlem almak adına mesaj iletimine sınırlama getirmişti. Alınan karar ile kullanıcıların aynı anda bir mesajı en fazla beş kişiye gönderiliyor. Mesajlaşma devi COVID-19 süresinde yalan bilginin yayılmasını önlemek için bu sınırlamayı daha da artırıyor.

Buna göre artık kullanıcılar WhatsApp’ta sadece bir kişiye mesaj iletebilecek. WhatsApp’tan yapılan açıklamada geçtiğimiz yıl yapılan sınırlamaya dikkat çekilerek, “Kısa süre önce içeriklerin viral olarak yayılmasını engellemek için iletilen mesajlara sınırlamalar getirdik ve bunun sonucunda dünya genelinde iletilen mesajlarda %25’lik bir düşüş yaşandı.” ifadelerine yer verildi.

Amaç Yanlış Bilginin Önüne Geçmek

Amaç Yanlış Bilginin Önüne Geçmek

WhatsApp’tan yapılan açıklamada “Bugün, insanların gizlilikten ödün vermeden iletişime geçmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaçları olduğuna inanıyoruz. Ekiplerimiz, ilk defa karşımıza çıkan bu global kriz boyunca WhatsApp’ın güvenilir bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlamak için çok sıkı çalışıyor. Geri bildirimlerinize kulak vermeye ve insanların WhatsApp üzerinden paylaşım yapma yöntemlerini iyileştirmeye devam edeceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

İnsanlar eğlenceli buldukları içerikleri ya da bilgi içeren paylaşımları çok sayıda kişi ile paylaşmak için mesaj iletimini kullanıyor. Son günlerde bu kullanımda artış olduğuna dikkat çeken yetkililer, asılsız bilginin yayılmasının önüne geçmek için böyle bir karar aldıklarını belirtiyor. 2018 yılında kullanıcılar aynı anda 250 kişiye kadar mesaj iletebiliyordu. Bu sınır geçtiğimiz yıl beşe düşürülmüştü. Alınan son karar ile bu sınırlama bir kişiye kadar indirilmiş oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum