Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Asılsız Bilgiye Karşı Mesajlara Arama Özelliği Getiriyor

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gelen iletileri aramaya imkan sağlayacak bir özelliği test ediyor.
WhatsApp Asılsız Bilgiye Karşı Mesajlara Arama Özelliği Getiriyor

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, dünya genelinde 2 milyar kişi tarafından kullanılıyor. İnsanların başlıca mesajlaşma uygulaması haline gelen WhatsApp’ta dolaşan bilgilerin doğruluğu büyük önem arz ediyor. Son dönemde Corona virüsü nedeniyle WhatsApp aracılığı ile çok sayıda sahte bilginin dolaştığına tanık oluyoruz. Şirket geçtiğimiz günlerde bu durum için bir internet sitesi oluşturdu ve doğrulanmış bilgiler sunmaya başladı.

Tabi salgın nedeniyle insanların evlerinde daha fazla vakit geçirmesi de WhatsApp kullanımındaki artışa zemin hazırlıyor. Şirket platform üzerinden sahte bilginin yayılmasını önlemek amacıyla yeni bir özellik test ediyor. Yeni özellik ile paylaşılan bilgiler kullanıcılar tarafından aranabilecek. Dolayısıyla insanlar tek bir kaynağa bağlı kalmamış olacak.

WhatsApp’ta Mesajlar Aranabilecek

WhatsApp’ta Mesajlar Aranabilecek

Son dönemde Corona virüsünün etkisini artırması ile beraber WhatsApp üzerinden yayılan asılsız bilgilerde büyük bir artış söz konusu. Milyonlarca kullanıcı arasında kaynağı belli olmayan bilgiler elden elde dolaşıyor. Bu gelen bilgilerin bazıları doğru olurken bazıları ise tamamen asılsız oluyor. Sahte bilgi yayılımı insanları yanlış yönlendiriyor ve paniğin artmasını sağlıyor. WhatsApp bu durumun önüne geçmek adına mesajların aranmasına imkan sağlayacak

Bilgi arama özelliği sayesinde kolay bir şekilde doğrulanabilecek. Mesajın yanında görülecek arama simgesi ile gelen iletilere dair araştırma yapılabilecek. Test edilen özelliğin duyurusu WaBetaInfo tarafından yapıldı. Hatta WhatsApp’ın 2.20.94 beta sürümü ile bu özelliğin kullanılabildiği belirtiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir WhatsApp yetkilisi, “Kullanıcıların aldıkları mesajlar hakkında birçok kez iletilen bilgiler hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlamak için yeni özellikler üzerinde çalışıyoruz. Bu özellik şu anda test aşamasında ve yakın gelecekte kullanıma sunmayı dört gözle bekliyoruz.” diye konuştu. Mesajlaşma devinin test sürecini tamamlaması ile beraber yeni arama özelliğini kararlı sürüm için yayınlanması bekleniyor. Tabi bunun ne zaman olacağı ise şu an için belirsiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum