Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Masaüstü Uygulaması için Üçüncü Parti Karanlık Mod Geliştirildi

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süredir karanlık mod üzerinde çalışıyor. Ancak bir geliştirici WhatsApp’tan önce davrantı ve Github üzerinden karanlık mod eklentisini paylaştı.
WhatsApp Masaüstü Uygulaması için Üçüncü Parti Karanlık Mod Geliştirildi

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında WhatsApp’ın geldiğini söyleyebiliriz. Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma platformu sürekli yeni özellikler ile donatılıyor ve kullanım deneyimi hızla artıyor. WhatsApp’ın mobil sürümü ağırlıklı olarak kullanılsa da masaüstü üzerinden de kullanılan bir uygulama mevcut. Özellikle şirketlerdeki kullanım deneyimi ve uzun yazışmalar için WhatsApp Web sürümü büyük kolaylık sağlıyor.

WhatsApp’a geçmişten bugüne kadar pek çok yeni özelliğin kullanıma sunulduğunu söyleyebiliriz. Ancak arayüz anlamında çok radikal bir değişikliğin yapıldığını söylemek zor. Son dönemde pek çok uygulama ve web sitesi karanlık mod özelliğini kullanıcılara sunmaya başladı. WhatsApp’ın da bir süredir karanlık tema üzerinde çalıştığı ve beta versiyonu geliştirdiği biliniyordu.

O günden bu yana mesajlaşma uygulamasından konuyla ilgili somut bir gelişme yaşanmamıştı. Bir geliştirici ise üçüncü parti olarak WhatsApp masaüstü uygulaması için karanlık mod arayüzü geliştirdi. Geliştirici arayüzünü Github üzerinden paylaştı.

WhatsApp Web’i Karanlık Tema ile Kullanmak Mümkün

WhatsApp Web’i Karanlık Tema ile Kullanmak Mümkün

Bilindiği üzere WhatsApp’ın çalışması için iOS ve Android uygulamanın açık olması gerekiyor. Masaüstü sürümün kullanılması tek başına mümkün olmuyor. Geçtiğimiz günlerde şirket masaüstü uygulamasını telefondan bağımsız olarak çalıştırmak adına testler yaptığını duyurmuştu. Bir uygulama geliştirici ise WhatsApp kullanıcılarının uzun zamandır beklediği karanlık mod arayüzünü masaüstü platformu için sundu.

Geliştirici hazırlamış olduğu temayı Github üzerinden açık kaynak kodlu olarak paylaştı. Temanın açık kaynak koduna sahip olması, kullanıcıların karanlık mod üzerinde değişiklikler yapabilmesine imkan sağlıyor. Geliştirilen temanın tarayıcıdan açılan WhatsApp sayfası yerine Windows ve macOS için sunulan masaüstü uygulamasında kullanabilir olduğunu hatırlatalım. Tema XDA üyelerinden biri tarafından geliştirildi.

WhatsApp’ın Resmi Teması Bekleniyor

WhatsApp’ın Resmi Teması Bekleniyor

Karanlık temanın pek çok web sitesi ve uygulama tarafından kullanıldığı biliniyor. Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için bu arayüzün halen gelmemiş olması geç kalınmış olduğunu gösteriyor. Üçüncü parti bir temanın WhatsApp’ta kullanılacak olması veri gizliliği açısından soru işaretleri doğurabilir. Kullanıcılar bu tema ile kendi verilerini karşı taraf ile paylaşıyor olabilir.

WhatSApp’ın üzerinde çalıştığı karanlık moda dair test süreci devam ediyor ve önümüzdeki günlerde resmi olarak yayınlanması bekleniyor. O tarihe kadar üçüncü parti bir karanlık temayı masaüstü uygulaması için kullanmak mümkün. Bu adresten Download başlığı altından Windows ve macOS için geliştirilmiş karanlık temayı indirebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum