Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Masaüstü Platformları için Beklenen Karanlık Mod Desteğini Sundu

WhatsApp'ın masaüstü uygulaması ve web tarayıcısı için beklenen karanlık mod özelliği yayınlandı.
WhatsApp Masaüstü Platformları için Beklenen Karanlık Mod Desteğini Sundu

Akıllı telefonların hayatımızdaki başlıca iletişim araçları haline gelmesi mesajlaşma uygulamalarının da yaygınlaşmasına neden oluyor. İnsanlar artık pek çok mesajlaşma uygulaması ile birbirleri ile kolayca iletişime geçebiliyor. Bu uygulamaların başında ise WhatsApp’ın geldiğini söyleyebiliriz. Son rakamlar uygulamanın dünya genelinde 2 milyar aktif kullanıcıya sahip olduğunu gösteriyor.

Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma devi, kullanıcı deneyimini iyileştirme adına sürekli yeni özellikler kazanıyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook’un WhatsApp ile bir diğer mesajlaşma uygulaması Messenger için çapraz platform desteği üzerinde çalıştığı belirtilmişti.

Son dönemde mesajlaşma uygulamasına gelen başlıca yenilikler arasında ise karanlık mod desteği geliyor. Geçtiğimiz günlerde iOS ve Android uygulaması uzun zamandır beklenen karanlık mod özelliğine kavuşmuştu. Masaüstü tarafında ise bu özellik uzun zamandır bekleniyordu. WhatsApp daha önce duyurusunu yaptığı özelliği masaüstü için kullanıma sundu.

Masaüstü için Karanlık Mod Geldi

Masaüstü için Karanlık Mod Geldi

Mesajlaşma devi geçtiğimiz günlerde uzun zamandır testlerini gerçekleştirdiği karanlık mod özelliğini masaüstü uygulaması ve web tarayıcısı platformuna geleceğini duyurmuştu. Gelecek bir diğer özelliğin ise WhatApp Web üzerinden görüntülü arama olacağı açıklanmıştı. Yapılan güncelleme ile bu özellik iki bölüm için de kullanılabilir durumda. Kullanıcılar karanlık temayı aktifleştirmek için ayarlar bölümünden gerekli düzenlemeleri yapabilir.

İlk etapta web uygulaması ile telefon arasında gerekli bağlantıların yapılmış olması yani oturum açılması gerekiyor. Daha sonra üst bölümde yer alan üç nokta sekmesinden Ayarlar’ı seçin. Bu bölümde Tema seçeneği karşınıza çıkacak. Buraya tıklayarak Koyu modunu seçebilir ve karanlık temayı aktif hale getirebilirsiniz. Bu özellik hem masaüstü uygulaması hem de tarayıcıdan açılan uygulamada kullanılabiliyor.

WhatsApp daha önce duyurusunu yaptığı başka özellikleri de kısa zaman içerisinde kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bunlardan birisi QR kod ile rehbere kişi kaydetme özelliği olmakta. Bu özellik sayesinde kullanıcılar bir kişiyi kaydederken numaraları tuşlamak yerine QR kod sayesinde kolayca bu işlemi gerçekleştirebilecek.

Diğer yandan animasyonlu çıkartmalara önümüzdeki günlerde yenileri eklenecek. Çıkartmalar sayesinde kullanıcılar metin haricinde çok daha eğlenceli şekilde birbirleriyle iletişim kurabiliyor.  İki özelliğin de önümüzdeki haftalarda kararlı sürümde yerini alması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum