Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp’ta Hızla Yayılan Martinelli Virüsü Kişisel Bilgileri Sızdırıyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta otyaya çıkan Martinelli adlı virüs ile kullanıcıların bilgileri ele geçiriliyor. İşte detaylar…
WhatsApp’ta Hızla Yayılan Martinelli Virüsü Kişisel Bilgileri Sızdırıyor!

Dünyada hemen herkesin aktif olarak kullandığı mesajlaşma uygulamalarının başında WhatsApp geliyor. Yapılan araştırmalar sonucunda günde 1 milyar insanın WhatsApp’ı kullandığı belirtilirken böylesine büyük bir platformda hiç şüphesiz kötü niyetli korsanlar da kol geziyor.

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta geçtiğimiz yıllarda Martinelli adlı bir virüs ortaya çıkmıştı. Bilgisayar korsanları tarafından piyasaya sürülen Martinelli, hızlı bir şekilde yayılmıştı ve milyonlarca kullanıcının bilgilerinin izinsiz şekilde ele geçirilmesine neden olmuştu.

‘WhatsApp Gold’ Adlı Sahte Uygulamaya Dikkat!

Geçtiğimiz yıllarda boy gösteren Martinelli virüsü son günlerde yeniden kullanıcılar arasında dolaşmaya başladı. Kullanıcıların farkında olmadan listelerindeki kişilere göndermiş olduğu mesajda ‘WhatsApp Gold’ adlı uygulamanın yüklenmesi gerektiği belirtiliyor.

Hiçbir lisansı olmayan ve sahte uygulamalardan biri olan WhatsApp Gold’u yükleyen Android kullanıcılarının cihazlarına otomatik olarak Martinelli virüsü bulaşıyor. Virüsün telefona bulaşmasıyla beraber kullanıcıların tüm kişisel bilgileri izinsiz olarak sızdırılabiliyor.

Martinelli Virüsü Video ile Yayılıyor!

Martinelli virüsü Android kullanıcıları arasında, üzerinde kısaltılmış bir link bulunan video izleme dosyası ile yayılıyor. Kullanıcıların linke tıklamasıyla beraber virüs telefona bulaşıyor. Henüz iOS platformunda bulunmayan Martinelli virüsü ile Android kullanıcılarının başı dertte. Üstelik virüsün nasıl kaldırılacağına dair net bir bilgi mevcut değil.

Bu noktada milyonlarca kullanıcı WhatsApp’ın mobil mağazalarda yalnızda bir tane resmi uygulaması olduğunu unutmaması gerekiyor. Uygulama mağazalarında WhatsApp adıyla arama yapıldığında, WhatsApp Gold, WhatsApp Profilime Kim Bakmış!, WhatsApp+ gibi sahte uygulamaları indiren kullanıcıların başları belaya girebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum