Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Kurucusundan Satılık 10 Adet Özel Seri Porsche!

WhatsApp kurucularından Jan Koum, türünün en iyi örneklerinden 10 adet Porsche'si ile olan ilişkisini sonlandırıyor!
WhatsApp Kurucusundan Satılık 10 Adet Özel Seri Porsche!

Marka ismine hiç de yabancı olmadığınız için başlığın ilginizi çektiğini düşünüyoruz. Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ın kurucularından Ukrayna kökenli Amerikalı girişimci Jan Koum, koleksiyonundaki bazı arabaları satmak istemiş. Şirkette işler mi kötü? Sanmıyoruz; çünkü Koum’un servetinin 9 milyar dolar olduğu söyleniyor!

Bu gibi zengin şahsiyetlerin garajları genellikle ender rastlanan, az kilometreli, özel seri vs. bir otomobilin kısaca en değerli olacak şekilleri o kişilerde olabiliyor. 10 tane birbirinden temiz ve özel Porsche satılmak üzere WhatsApp kurucusunun garajından alındı ve Gooding & Company‘e teslim edildi. Satma sebebi gayet geçerli!

İnsanların birbirleriyle iletişimde olduğu en hızlı platformun sahibi, zamansızlıktan yakınıyor.

Jan Koum, araba koleksiyonundan bu 10 adet Porsche modelini çıkarmasının başlıca sebebinin zaman sıkıntısı çekiyor olmasıymış. Her birine binme fırsatının olmadığını da eklemiş. Tam sayısını bilmesek de, garajının artık daha fazla arabayı almadığını da belirtmiş.

Koleksiyondaki satılık 10 Porsche’nin haricinde en azından 1 tane de olsa en özeli garajda bırakılmıştır diye tahmin ediyoruz. WhatsApp kurucusunun 10 sanat eserinin versiyonları neler ona bakalım!

Araçların çoğu serilerinin belirli sayıda çıkan özel versiyonları.

3 adet Speed Yellow renkle Carrera RS’leri görüyoruz. Klasik Porsche hastaları mutlaka bunlara bakmaya gelecektir. Bunlardan birincisi 1991 model 964 Carrera RS. 260 ps hava soğutmalı, altı silindirli bir motora sahip.

Serinin dünyada özel ve ayrı tutulmasının sebebi, Speed Yellow’dan 55 adet inşa edilmiş olması. Sanırız 12’side bu tonlarda boyanmış. İkincisi 1993 model 964 Carrera RS 3.8 ve son Speed Yellow ise 1995 993 Carrera RS!

Eski model klasiklerin yanında modern Porsche’lerinde varlığı hissediliyor.

Kuzey Amerika için üretilen sadece 53 adet adet olan RS Green görüyoruz. Model 2008, 997 GT3 RS. Yine Kuzey Amerika pazarına özel olarak üretilen farklı motor bloğuna sahip 158 üretimden biri olan 2011 911 GT3 RS 4.0 ve 2010 911 GT3 RS de satılık spor otomobiller listesinde. Siyah desenli beyaza boyanmış bir 2011 GT2 RS için de listede yer açılmış. Koum’un garajından çıkardığı son üç Porsche; 2015 918 Spyder, 2016 Cayman GT4 ve 2016 911 R.

Aşırı zengin iş adamı bir açıklamasında; “Satışa sunulan bu Porş’ların çoğu dünyadaki en güzel örnekleridir ve hepsi koleksiyonumun önemli bir parçasıdır. Sınırsız zamanım ve sınırsız garaj alanım olsaydı, hiçbirini satmazdım, ama yine de bir sonraki sahibin bu özel arabaları yolda veya yarış pistinde sürmekten zevk aldıklarını görmekten çok mutlu olacağım.” dedi. 10 adet Porsche içerisinden siz olsanız hangisini satın almak isterdiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum