Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Kullanıcıların Gruplara Kendi İstekleri Dışında Eklenmesinin Önüne Geçiyor

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın beta sürümüne kullanıcıların uzun zamandır beklediği bir özellik geldi.
WhatsApp Kullanıcıların Gruplara Kendi İstekleri Dışında Eklenmesinin Önüne Geçiyor

Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp sahip olduğu kullanıcı sayısı ile en popüler platform olmaya devam ediyor. Uygulama kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak adına sürekli yeni özellikler kazanıyor. Şirketin geliştirici ekibi pek çok özellik üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde gönderilen mesajların silinmesini otomatik hale getiren bir özelliğin geliştirildiği ortaya çıkmıştı.

Ortaya çıkan son bilgilere göre Grup kullanımına yönelik yeni bir seçenek sunuluyor.
Beta sürümüne eklenen özellik önümüzdeki günlerde WhatsApp’a gelecek yenilikler hakkında önceden bilgi veriyor. Son gelen güncelleme ile Grup Gizlilik Ayarları özelliği ortaya çıktı. Uygulamaya dair ayrıca Gizlilik menüsünde pek çok yeniliğin olması bekleniyor. WhatsApp geliştirici ekibi kullanıcıların hesaplarını daha etkin yönetmesini amaçlıyor.

Gruplar için Yeni Gizlilik Seçenekleri Geliyor

Gruplar için Yeni Gizlilik Seçenekleri Geliyor

WhatsApp geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklama ile gruplara yönelik yeni bir gizlilik özelliği getireceğini duyurmuştu. Grup Gizliliği adı verilen özellik sayesinde kullanıcılar gerekli ayarlamaları yaparak kendi istekleri dışında gruplara eklenmiyor. Bilindiği üzere pek çok kişi tarafından kullanıcılar başka gruplara eklenebiliyor. Beta sürümüne gelen güncelleme kullanıcıların gruplara alınma yetkisini kendisine veriyor.

Yapılacak ayar ekranında kullanıcılara bu ayar için üç farklı seçenek sunuyor. Bu seçenekler Herkes, Kişilerim ve Kişilerim Dışında seçenekleri olacak. Herkes ayarı seçildiğinde Gruplara eklenmek ile ilgili herhangi bir engel bulunmayacak. Kişilerim bölümünde sadece rehberde kayıtlı kişiler tarafından gruplara eklenmek mümkün olacak. Kişilerim Dışında bölümü ise kullanıcıların istedikleri kişileri engellemesine imkan sağlıyor.

Test Süreci Başladı

Test Süreci Başladı

Grup Gizlilik Ayarları özelliği WhatsApp’ın beta sürümünde yerini almış durumda. Bu da sınırlı sayıda kullanıcı tarafından özelliğin test edildiğini gösteriyor. Bu sürecin ne zaman tamamlanacağı ve uygulama genelinde sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Herhangi bir sorun yaşanmaması halinde kısa süre içerisinde aylardır beklenen özelliğini WhatsApp’ta yerini alması bekleniyor.

WhatsApp ekibi bir yandan da uzun süredir beklenen bir başka özelliği karanlık mod üzerinde çalışmaya devam ediyor. Android 10 ve iOS 13 ile gelen karanlık mod özelliği sonrası WhatsApp’ın da kısa sürede bu değişime ayak uydurması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum