Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Kullanıcıları İnternet Sitelerini Uygulama İçerisinde Açabilecek

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geliştirdiği yeni bir özellik ile kullanıcıların uygulamadan çıkmadan web sayfalarında gezinmesini sağlayacak.
WhatsApp Kullanıcıları İnternet Sitelerini Uygulama İçerisinde Açabilecek

Son yıllarda en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçen yıllar içerisinde kendisine sürekli yeni özellikler katmaya devam ediyor. Geliştirilen uygulamada kullanıcılardan gelen taleplerin büyük önem arz ettiği aşikar. Şirket kendisine gelen talepler doğrultusunda kullanıcılara yönelik farklı uygulamalar geliştiriyor. Platformda kullanıcıların güvenliğine yönelik önlemler ise sürekli artırılıyor.

Geçtiğimiz günlerde popüler platform, üçüncü parti uygulama kullanan kullanıcıları geçici olarak engelleyeceğini duyurmuştu. Şimdi ise yine kullanıcıların internet üzerindeki güvenliğini artıracak yeni bir teknoloji geliştirildiği ortaya çıktı. Uygulamanın yeni beta kodlarında fark edilen özellik ile WhatsApp uygulaması içerisinde çalışacak yeni bir web tarayıcısı geliştirildiği görüldü.

WhatsApp Dahili Web Tarayıcısı Geliştiriyor

WhatsApp Dahili Web Tarayıcısı Geliştiriyor

WhatsApp’ta gerek grup sohbetlerinde gerekse de tekil mesajlaşmalarda pek çok internet sayfasının adresinin kullanıldığı malum. Burada verilen linklere tıklayan kullanıcıları uygulama harici web tarayıcısına yönlendiriyor. Bu durum beraberinde kullanıcıların internet ortamındaki güvenliğinin WhatsApp’ın kontrolünden çıkmasına neden oluyor. Ancak şirket bunun için yeni bir özellik geliştirmeye başladı.

Google Play Beta Programı ile mesajlaşma uygulamasının 2.19.74 sürümünde, dahili bir web tarayıcısının kodlarına rastlandı. Gelecek olan özellik ile kullanıcılar uygulama içerisinde paylaşılan herhangi bir linke tıkladığında, WhatsApp’ın içerisinde açılacak bir web tarayıcısına yönlendirilmiş olacaklar. Kullanıcılar Chrome ve benzeri harici bir tarayıcıya yönlenmedikleri için kurdukları bağlantının güvenliği de kontrol edilmiş olacak.

Bu durum beraberinde harici tarayıcıda internet sayfası görüntüleyen kullanıcıların, bu tarayıcılara ait verilerin WhatsApp tarafından görülmesini de engellemiş olacak. Platformun geliştirdiği yeni özellik henüz tüm kullanıcılara sunulmuş değil. Henüz test sürecinde olan dahili web tarayıcısı özelliğine, önümüzdeki günlerde resmi sürümde yer verilmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum