Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Kullanıcıları Gelecek Olan Güncellemeleri Uygulama İçerisinde Görebilecek

WhatsApp 2021 yılından itibaren gelecek olan güncellemeleri uygulama içerisinde gösterecek.
WhatsApp Kullanıcıları Gelecek Olan Güncellemeleri Uygulama İçerisinde Görebilecek

Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında WhatsApp geliyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma WhatsApp’ın Kasım ayında da en çok indirilen mobil uygulamalar arasında zirvede olduğunu ortaya koymuştu. Facebook tarafından yıllar önce satın alınan platform aradan geçen zaman içerisinde büyük bir değişim geçirdi. Şirket daha iyi bir deneyim sunmak adına hem yeni özellikler geliştiriyor hem de güvenliğe ve şeffaflığa yönelik adımlar atıyor.

Hemen herkes tarafından kullanılan mesajlaşma platformu son dönemde gizlilik ve güvenliğe yönelik daha fazla adım atmaya başladı. Bu adımlar 2021 yılında da artarak devam edecek. Şirket milyonlarca kullanıcısına daha şeffaf bir uygulama desteği sağlamayı amaçlıyor. Yapılacak değişiklik ile güncellemelere yönelik yeni bir bildirim sistemi geliştirilecek. Kullanıcılar doğrudan gelecek yeniliklere dair uygulama üzerinden haberdar olacak.

Güncellemeler Uygulama Üzerinden Duyurulacak

Güncellemeler Uygulama Üzerinden Duyurulacak

WhatsApp’ın bilindiği üzere beta programı bulunuyor. Şirket test ettiği özellikleri uygulamanın beta sürümüne getiriyor. Bu yolla kullanıcılar gelecek özelliklere dair bilgi sahibi olabiliyor. Kararlı sürüm kullananlar ise özellikler geldikten sonra haberdar oluyor. 2021 yılından itibaren bu durum değişiyor. Sızdırılan bilgilere göre mesajlaşma devi yapacağı yenilikleri uygulama içerisinde önceden kullanıcılara gösterecek.

Yani milyonlarca kişi özellikler gelmeden önce bilgi sahibi olabilecek. WhatsApp bunun için gizlilik politikasına yönelik güncellemeler yapacak. Ekranın alt bölümünde ise Agree adı altında bir buton dikkat çekiyor. WhatsApp böylece kullanıcılara iki seçenek sunmuş olacak. Gösterilecek bildirim ile Kabul et ya da Hesabını Sil uyarısı yapılacak. Yani WhatsApp getireceği yenilikler için kullanıcıları önceden haberdar edecek.

Sızıntıyı ortaya çıkaran WABetaInfo ekibi açıklamasında “WhatsApp, bugünden itibaren kullanıcılarına uygulama içi duyurular gönderebilir.” ifadelerini kullandı. Platform kullanıcılardan belli başlı izinleri vermesini zorunlu kılacak. Bunu kabul etmeyenlerin ise hesaplarını silmeleri istenecek.

WhatsApp’ın 8 Şubat 2021’den itibaren bu özelliği kullanıma sunması bekleniyor. Yeni güncelleme, Whatsapp’ın kullanıcılarının verilerini nasıl işlediğini size bildirecek. Ayrıca, işletme sahiplerinin Facebook tarafından barındırılan hizmetlerden ticari amaçlarla yararlanmaları için kullanmalarına yardımcı olacaktır. Mesajlaşma devinden ise henüz bu yenilik ile ilgili bir açıklama yapılmış değil.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum