Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

WhatsApp Kullanıcılara Ücretli Olarak Ajanda Hizmeti Verecek

Mesajlaşma uygulaması kullanıcılara ajanda hizmeti verecek ve hatırlatma sağlayacak.
WhatsApp Kullanıcılara Ücretli Olarak Ajanda Hizmeti Verecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Facebook’un sahibi olduğu popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dünyanın dört bir yanında milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Kendi alanında en yaygın platform olarak kullanılan WhatsApp, yeni özellikler ile güncellenmeye devam ediyor. Uygulamanın çıktığı günden bu yana büyük bir değişim geçirdiğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde iOS ve Android beta sürümünü güncelleyen WhatsApp, çağrı bekletme özelliğini kullanıma sunmuştu.

Geliştirici ekip tarafından yeni özellikler kullanıcılar tarafından deneniyor ve gelen geri dönüşler kapsamında kullanım deneyiminin artırılması sağlanıyor. Gelen son özellik ise kullanıcıların uzun zamandır beklediği hatırlatma özelliği olarak öne çıkıyor. iOS ve Android platformuna gelecek olan yeni bir uygulama WhatsApp’a entegre oluyor ve kullanıcılar için ajanda görevi görüyor.

WhatsApp Hatırlatma Hizmeti Verecek

WhatsApp Hatırlatma Hizmeti Verecek

Günlük hayatta planladığımız işleri bize hatırlatmak adına çeşitli uygulama ve araçlar mevcut. Ancak dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a bu özelliğin gelmesi farklı bir etki yaratabilir. Bu hizmetin verilmesi için ‘Any do’ adlı uygulama ile WhatsApp arasında bir anlaşma yapıldığı açıklandı. Yapılacak olan iş birliği kapsamında WhatsApp’ta kullanıcılar kendilerine hatırlatıcılar oluşturabilecek.

Any Do adlı uygulama aslında daha önceden Android platformunda kullanıcılar tarafından kullanılabiliyordu. Bugüne kadar Play Store’da 10 milyondan fazla kullanıcı tarafından bu uygulama indirilmiş durumda. WhatsApp ile yapılan iş birliği ile beraber uygulamanın kullanım oranı çok daha yüksek seviyelere çıkacaktır. WhatsApp’a entegre olacak uygulamanın bir olumsuz yönü ise ücretli olması.

Hizmet Ücretli Olacak

Hizmet Ücretli Olacak

Any Do uygulamasını WhatsApp üzerinden kullanmak isteyenler bu hizmeti ücretli olarak alabilecekler. Hizmetin aylık abonelik bedeli 5.99 euro olarak belirlenmiş. Dünyanın her yerinde aynı fiyat ile sunulan bu araç Türkiye’de aylık 35 TL karşılığında kullanılabilecek. Hatırlatıcı işlemi Any Do’nun resmi WhatsApp hesabı üzerinden gerçekleştirilebilecek. Kullanıcılar hatırlamak istedikleri mesajı bu hesaba yazıyor ve ne zaman bilgilendirme almak istediklerini de mesaj olarak belirtiyor.

Any Do otomatik olarak bunu kaydediyor ve belirtilen zamanda kullanıcılara hatırlatmayı yapıyor. Halihazırda kullanıma sunulmuş pek çok hatırlatma uygulaması mevcut durumdayken WhatsApp’ın ücretli uygulamasının ne derece ilgi göreceği ise merak konusu. Özellikle ülkemizdeki kullanıcılar için 35 TL’nin oldukça yüksek bir rakam olduğunu söyleyebiliriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu