Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp, Konuşmaların Aktarımını Sağlayan Özellik Geliştiriyor

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta kullanıcıların sohbet geçmişlerini başka cihazlara aktarması mümkün olacak.
WhatsApp, Konuşmaların Aktarımını Sağlayan Özellik Geliştiriyor

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile beraber mesajlaşma uygulamaları başlıca iletişim araçları haline geldi. Bu uygulamalar arasında en çok kullanılanı ise Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp olmakta. 2 milyarı aşkın kullanıcıya sahip olan mesajlaşma platformu, sunduğu deneyimi iyileştirmek adına yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor. Şirket geçtiğimiz günlerde otomatik silinen mesajlar özelliği üzerinde çalıştığı haberi ile gündeme gelmişti.

Kullanıcıların WhatsApp’ta en çok başını ağrıtan durumlardan birisi ise sohbetleri aktarma özelliği olmakta. Yeni bir telefon alındığında ve WhatsApp yüklendiğinde, eski cihazlardaki sohbet geçmişini aktarmak pek kolay olmuyor. Özellikle Android’den iOS’a ya da iOS’tan Android’e aktarmak daha da zor. Mesajlaşma devi bunu mümkün hale getiren özellik geliştiriyor.

Sohbet Geçmişini Aktarma Özelliği Yolda

Sohbet Geçmişini Aktarma Özelliği Yolda

WhatsApp’ta sohbetlerini başka cihazlara aktarmak isteyenler için geliştirilmiş üçüncü parti uygulamalar bulunuyor. Ancak bu şekilde yapılan aktarma işlemlerinde sorunlar yaşanabiliyor. WhatsApp bu işlemi doğrudan gerçekleştirecek özelliği test etmeye başladı. WABetaInfo tarafından yapılan açıklamada mesajlaşma devinin özelliği geliştirmeye başladığı belirtildi.

Araştırmacılar WhatsApp’ın masaüstü sürümünde bu özelliği test ettiğini ve sohbet geçmişlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirebildiklerini belirtiyor. Cihazlar arasındaki sohbet geçmişinin senkronizasyonu Wi-Fi yardımı ile yapılıyor. Yani iki cihazın da aynı Wi-Fi ağına bağlı olması gerekiyor.

Facebook Messenger, Telegram, Slack gibi mesajlaşma uygulamaları uzun zamandır bu özelliğe sahip olmakta. WhatsApp’ın da yapacağı yenilik ile uzun zamandır eksikliği hissedilen bu açığı kapatacağını söyleyebiliriz. Mesajlaşma devinin test sürecinin tamamlanması ile beraber önümüzdeki günlerde sohbet geçmişini aktarma özelliğini kullanıma sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum