Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Geçtiğimiz Kasım Ayında İndirilen Mobil Uygulamalar Sıralamasında Zirveye Oturdu

Yapılan pazar araştırması WhatsApp’ın 2020 Kasım ayında en çok indirilen mobil uygulama olduğunu ortaya koydu.
WhatsApp Geçtiğimiz Kasım Ayında İndirilen Mobil Uygulamalar Sıralamasında Zirveye Oturdu

Akıllı telefonlar artık insanların başlıca teknolojik cihazları arasında yer alıyor. Milyonlarca insan mobil cihazlar üzerinden pek çok işlem gerçekleştirebiliyor. Bu durum uygulama geliştiren şirketler arasında rekabet yaşanmasına neden oluyor. İnsanların en çok ilgi gösterdiği uygulamalar olarak mesajlaşma ve sosyal medya platformları öne çıkıyor.

Bugün itibarıyla iOS ve Android mağazaları üzerinden uygulamalar milyonlarca kişi tarafından indirilebiliyor. Diğer yandan Android ekosisteminin yapısı gereği üçüncü taraf mağazalar üzerinden de uygulamalara erişim sağlanabiliyor. Yaptığı pazar araştırmaları ile bilinen Sensor Tower, 2020 yılının Kasım ayına dair insanların ilgi gösterdiği mobil uygulamaları mercek altına aldı.

Sıralamada WhatsApp ve TikTok’un öne çıktığını söyleyebiliriz. WhatsApp dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması konumunda ve halen indirme sayısını artırmayı sürdürüyor. Sosyal medya platformu TikTok, hızlı yükselişini sürdürmeye devam ediyor.

Kasım Ayının En Çok İndirilen Uygulamaları

Kasım Ayının En Çok İndirilen Uygulamaları

Sensor Tower tarafından Kasım ayına yönelik hazırlanan rapor, iOS ve Android mağazaları üzerinden toplanan verileri kapsıyor. Rapora göre Play Store ve toplamda WhatsApp’ın en çok indirilen uygulama konumunda. iOS tarafında ise TikTok’un lider olduğu görülüyor. Ancak toplam indirme sayılarında yine WhatsApp tüm rakiplerini geride bırakmayı başardı. Mesajlaşma uygulaması Kasım ayı boyunca 58 milyon kişi tarafından indirildi.

Facebook bünyesindeki uygulama bu indirmelerin yüzde 30’unu Hindistan’daki kullanıcılar üzerinden sağladı. Hindistan’da son yıllarda Çin imzalı akıllı telefon ürünlerine büyük ilgi olduğu belirtiliyor: Bu durum WhatsApp’ın indirme rakamlarına olumlu yansıdı. WhatsApp’ı sırasıyla TikTok, Facebook, Weather & Radar USA, Instagram, ZOOM, Snapchat, Messenger, Telegram ve SnackVideo gibi uygulamalar takip ediyor.

Sensor Tower’ın yakın zamanda paylaştığı bir diğer rapor geliştiricisine en çok kazanç sağlayan uygulamaları sıralamıştı. Bu raporda TikTok birinci sırada yer alıyor. Çinli sosyal medya uygulaması Kasım ayında 55 milyon kişi tarafından indirildi. Sosyal medya uygulaması ağırlıklı olarak Çin ve Endonezya’da ilgi gördü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum