Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp’a Uzun Zamandır Beklenen Karanlık Mod Özelliği Sunuldu

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp için uzun zamandır beklenen karanlık mod özelliği sunuldu.
WhatsApp’a Uzun Zamandır Beklenen Karanlık Mod Özelliği Sunuldu

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sürekli yeni özellikler ile güncelleniyor. Son rakamlar uygulamanın kullanıcı sayısının 2 milyar rakamını geçtiğimi gösteriyor. Facebook’un sahibi olduğu platform, güvenlik, arayüz ve özellik olarak pek çok değişim geçiriyor.

Milyonlarca WhatsApp kullanıcısı uzun zamandır karanlık mod özelliğini bekliyordu. Şirket ise geçtiğimiz günlerde iOS ve Android beta programlarına karanlık mod özelliğini getirmişti. Beta kullanıcıları bir süredir bu özelliği kullanabiliyordu.

Bununla beraber paylaşılan APK dosyaları ile bu özelliğe kavuşmak mümkün oluyordu. Tabi bu şekilde indirilen uygulama veri güvenliği açısından risk oluşturabiliyor. Pek çok kişi uzun zamandır karanlık mod özelliğinin uygulamanın kararlı sürümüne gelmesini bekliyordu. Bekleyiş sona erdi ve WhatsApp yaptığı açıklama ile karanlık mod desteğini kullanıcılarının beğenisine sunduğunu duyurdu.

Karanlık Mod Bekleyişi Sona Erdi

Karanlık Mod Bekleyişi Sona Erdi

WhatsApp’tan yapılan açıklamada karanlık mod için beta sürecinin sonlandığı ve tüm kullanıcılar için özelliğin sunulduğu belirtildi. Kullanıcılar iOS ve Android mağazaları üzerinden uygulamalarının en güncel sürümünü indirerek karanlık mod desteğinden yararlanabilir. Tabi bu deneyime ulaşmak için telefonların iOS 13 ya da Android 10 işletim sistemine yükseltilmiş olması gerekiyor. Android 9 kullanıcılarının da bu özelliği kullanabildiğini belirtelim.

Karanlık mod kullanıcılar için daha az yorucu bir deneyim sunuyor. Bununla beraber özellikle OLED ekranlı telefonlarda önemli ölçüde güç tasarrufu sağlıyor. WhatsApp ekibi sunmuş olduğu yeni özelliğe dair okunabilir bir deneyim ve bilgi hiyerarşisine odaklandıklarını belirtiyor.

Açıklamada, “Renkleri seçerken göz yorgunluğunu en aza indirmek ve sırasıyla iPhone ve Android’de sistem varsayılanlarına daha yakın renkler kullanmak istedik. Kullanıcıların dikkatlerini ekrana kolayca odaklamalarına yardımcı olmak istedik. Bunu en önemli bilgilerin öne çıkmasını sağlamak için renk ve diğer tasarım ögelerini kullanarak yaptık.” ifadelerine yer verildi.

Karanlık mod özelliğini aktifleştirmek için iOS 13’te Ayarlar > Ekran ve Parlaklık bölümünden ‘Koyu’ sekmesine tıklamak gerekiyor. Android kullanıcıları ise uygulama ayarlarında bulunan ‘Sohbetler’ bölümünden ‘Tema’ seçeneğini ‘Koyu’ olarak belirlemek yeterli. Tabi WhatsApp uygulamasının da son sürüme yükseltilmiş olması gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum