Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp İşletmelere Mesajlaşma Yoluyla Ürün Satma İmkanı Tanıyacak

Mesajlaşma devi işletme hesaplarının kullanıcılara ürün satmalarını sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor.
WhatsApp İşletmelere Mesajlaşma Yoluyla Ürün Satma İmkanı Tanıyacak

Kullanıcıların anlık mesajlaşma uygulaması olarak başlıca seçimi olan WhatsApp, her geçen gün daha geniş bir kitleye ulaşıyor. Facebook tarafından satın alınan uygulama o yıllardan bu yana büyük bir değişim geçiren platform yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Android beta sürümünü güncelledi.

Bu güncellemenin kaynak kodlarında kaçırılan grup aramalarına sonradan katılma imkanı sağlayan bir özellik ortaya çıkmıştı. WhatsApp’ı bireysel kullanıcıların yanı sıra çok sayıda ticari işletme de yaygın olarak kullanmaya başladı. Bu hesaplar işletmelerin müşterileri ile doğrudan ilişki kurmasına imkan tanıyor.

Mesajlaşma devi hem kendisinin hem de ticari işletmelerin kazancını artıracak yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Önümüzdeki dönemde işletmeler WhatsApp üzerinden kullanıcılara ürün satabilecek. Yapılan satışlardan WhatsApp pay alacak ve işletmeler için de yeni bir gelir kaynağı oluşturulacak.

WhatsApp’a Alışveriş Desteği Yolda

WhatsApp’a Alışveriş Desteği Yolda

Bilindiği üzere Facebook’un WhatsApp’tan elde ettiği gelir son derece kısıtlı. İşletme hesapları üzerinden şirket gelir sağlarken bireysel kullanıcılar WhatsApp’a kazanç sağlamıyor. Yapılacak değişiklik ile işletme hesapları WhatsApp üzerinden tüketicilere alışveriş imkanı sağlayacak. Bu yolla işletmelerin ve WhatsApp’ın yeni bir gelir kalemi yaratacağı belirtiliyor.

Burada gösterilen ürünler üzerine ‘satın al’ butonu eklenebilecek. Sohbet içi alışveriş özelliğinin bu yıl içerisinde kullanıma sunulabileceği belirtiliyor. Şirketten özelliğe dair yapılan açıklamada, “Bir işletmeyle mesajlaşmanın kolay olması gerektiğini düşünüyoruz. Sohbette bir mağazanın kataloğunu görmek, alışveriş sepetinize bir ürün eklemek, siparişinizi vermek ve sorulara hızlı yanıtlar almak. Bu deneyimleri WhatsApp üzerinden daha fazla kişiye ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz!” ifadeleri kullanıldı.

Araştırmalar her gün 175 milyon insanın WhatsApp üzerinden işletmeler ile etkileşime geçtiğini gösteriyor. Alışveriş özelliğinin gelmesi ile beraber bu rakam çok daha üst seviyelere çıkacaktır. Aslında mesajlaşma platformu daha önceden Brezilya’da test edilmeye başlanan Facebook Pay ile entegre çalışacaktı. Ancak resmi kurumlardan gelen itiraz sonrası sosyal medya devi bu uygulamayı durdurma kararı almıştı.

WhatsApp yeni alışveriş özelliği için bir de reklam filmi hazırladı. Ticari mesajlaşmanın geleceği başlığı ile hazırlanan reklam filmini videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum