Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

WhatsApp İşletme Hesaplarını Kullanıcıları Rahatsız Etmemeleri Konusunda Uyardı

WhatsApp işletme hesaplarını attıkları toplu mesajlara dair uyardı.
WhatsApp İşletme Hesaplarını Kullanıcıları Rahatsız Etmemeleri Konusunda Uyardı
Son Güncelleme: 
Yorum

Facebook’un sahibi olduğu ve dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, başlıca iletişim uygulamalarından biri haline geldi. Şirket belirli zaman aralıkları ile uygulamayı sürekli güncelliyor ve daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlıyor. Hemen herkesin başlıca mesajlaşma uygulaması haline gelen WhatsApp, kişilerin olduğu gibi işlem ve kuruluşların da fazlasıyla ilgi alanında bulunuyor. İşletme hesapları için WhatsApp’ın bazı ayrıcalıklar sunduğu biliniyor.

Bu hesaplar kullanıcılar ile daha etkin iletişim kurmak adına WhatsApp üzerinden duyuru ve bilgilendirmeler yapabiliyor. Ancak son dönemde bazı işletme hesaplarının özellikle toplu mesaj göndererek kullanıcıları rahatsız ettiği belirtiliyor. Şirket ise bu konuyla ilgili yeni bir karar verdi ve rahatsızlık veren hesaplara dair yeni yaptırımlar uygulayacağını açıkladı. Bunlar arasında yasal işlem dahil olmak üzere pek çok seçenek yer alıyor.

WhatsApp Toplu Mesajlara Karşı Uyardı

WhatsApp Toplu Mesajlara Karşı Uyardı

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp, son olarak işletme hesaplarının attığı toplu mesajlar aracılığı rahatsızlık ile gündeme geldi. Şirket bu işlevin ilgili hesaplar tarafından uygunsuz bir şekilde kullanıldığını ve kişilere rahatsızlık verildiğini düşünüyor. Alınan karar ile bu tarz faaliyetlerde bulunan kurumsal hesaplar için 7 Aralık’a kadar süre verildi. Bu tarihten itibaren Hizmet Şartları’nda yer alan kurallara aykırı davranan işletme hesapları için yasal işlem başlatılabileceği açıklandı.

Alınan karardan dolayı çok sayıda markanın ve reklam şirketinin etkileneceği belirtiliyor. Bu hesapların kalıcı olarak kapatılabileceğini söyleyen WhatsApp yetkilileri, yasal yaptırım kapısını da açık bırakıyor. Herhangi bir kötüye kullanım saptanmayan durumlarda ise ilgili hesapların bu özelliği kullanmaya devam edeceği ifade edildi.

Şirket konuyla ilgili açıklamasında “Bazı şirketlerin, onları geliştirmek için yorulmadan çalıştığımız halde, makine öğrenme sistemlerimizden kaçmaya çalıştığının farkındayız. Şimdiye kadar milyonlarca böyle kötü niyetli hesabı engelledik. WhatsApp olarak işletmelerin müşterileriyle iletişim kurmalarını kolaylaştıracak özellikler sunmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi. Şirketin yapmış olduğu bilgilendirmenin tam metnini bu adresten okuyabilirsiniz.

Arama Bekletme Özelliği Android’e Geldi

Arama Bekletme Özelliği Android’e Geldi

Popüler mesajları topluluk kurallarının düzgün bir şekilde yürütülmesini sağlarken bir yandan da geliştirmekte olduğu özelliklerini yayınlıyor. Geçtiğimiz günlerde halihazırda iOS’ta olan çağrı bekletme özelliğinin Android kullanıcılarına geleceği açıklanmıştı.

Şirket geliştirme sürecini tamamladı ve çağrıları beklemeye alma özelliğini Android uygulaması için yayınladı. Kullanıcılar bu sayede birisiyle görüşürken başka bir aramayı kabul edecek ve mevcut görüşmeyi beklemeye alabilecek. 2.19.357 kodu ile yayınlanan güncellemede bu özellik yayınlanmış oldu.

Bununla beraber aynı güncellemede gizliliğine yönelik beklenen bir özellik daha kullanıcılara sunuldu. Şirket geçtiğimiz günlerde kişilerin kendilerini kimlerin bir gruba ekleyebileceğini belirten bir özellik ile gündeme gelmişti. Bu özellik yine gelen son güncelleme ile kullanıcılara dağıtılmış oldu.

Diğer yandan Xiaomi ve OnePlus telefonlarda yüksek batarya tüketimi ile gündeme gelen mesajlaşma uygulaması son güncellemesi ile bu sorunu çözdüğünü belirtiyor. Milyonlarca kullanıcının en çok beklediği özelliklerin başında ise karanlık mod geliyor. WhatsApp bu tema üzerinde çalışmaya devam ediyor ve önümüzdeki günlerde son kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu