Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp iOS Uygulamasında Reklam Gösterimine Başlayabilir!

WABetaInfo’da yapılan bir duyuruya göre anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta reklam gösterimi dönemi başlıyor.
WhatsApp iOS Uygulamasında Reklam Gösterimine Başlayabilir!

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçen yıllar içerisinde gösterdiği gelişim ile dünyanın bir numarası haline geldi. Öyle ki uygulamanın bugüne kadar nasıl para kazandığı merak edilen bir konuydu. Geçtiğimiz aylarda anlık mesajlaşma uygulamasının reklam gösterimine başlayabileceği haberi gündemde büyük ses getirmişti.

WhatsApp’ın bugüne kadar dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması haline gelmesindeki en büyük etkenlerden birisi uygulamada reklam gösterimi olmaması ve ücretsiz olması. Ayrıca mesajlaşmaların uçtan uca şifreleme yöntemi ile iletilmesi de kullanıcıların güvenlik isteğine cevap veriyor. Ancak uygulamanın iOS kullanıcıları için keyif kaçıracak bir haber WABetaInfo tarafından duyuruldu.

iOS Uygulamasına Reklam Gösterimi Yolda

iOS Uygulamasına Reklam Gösterimi Yolda

WABetaInfo’dan aktarılan bilgilere göre WhatsApp’ın iOS uygulamasına önümüzdeki yıldan itibaren reklam gösterimi eklenecek. Ancak bu ihtimal akıllara, uçtan uca şifreleme varken kişilere reklam gösteriminin nasıl yapılacağı sorusunu getiriyor. Reklam gösteriminin gerçekleşmesi için iki ihtimalden söz ediliyor.

Ya WhatsApp’ta bulunan uçtan uca şifreleme özelliği kırılıp kullanıcılara dijital kimlik oluşturulacak ya da kullanıcıların Facebook hesapları ile WhatsApp hesapları eşleştirilecek. Tabi bi durum sonrası WhatsApp kullanıcılarının Facebook verilerine göre reklam göreceği belirtiliyor. Kısacası karışık bir durum söz konusu.

Kullanıcıların Tepkisini Çekecek Gelişme

Kullanıcıların Tepkisini Çekecek Gelişme

WhatsApp’ın iOS kullanıcılarına reklam göstereceğine dair çıkan haberler, kısa sürede kullanıcıların tepkisini çekmeye başladı bile. Zaten güvenlik skandalları ile gündemden düşmeyen Facebook’un, WhatsApp’ta da benzer şekilde güvenlik seviyesini azaltma ihtimali sonrası pek çok kullanıcı mesajlaşma uygulamasını kullanmayı bırakabilir.

Tabi bir diğer ihtimal Facebook hesabı olmayan kullanıcıların WhatsApp’ta ne yapabileceği ihtimali. Henüz şirketten konuyla ilgili resmi olarak yapılmış bir açıklama yok. Ancak WABetaInfo’da yer alan haberlerin büyük kısmının doğru olduğunu düşünecek olursak, reklam projesi iOS kullanıcılarının fazlasıyla keyfini kaçıracaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum