Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp’ın IOS Güncellemesi ‘Şüpheli Link’ ve ‘Bildirim Genişletme’ Özellikleri ile Dikkat Çekiyor

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın iOS uygulaması için yayınlanan son güncellemede iki yeni özellik dikkat çekiyor.
WhatsApp’ın IOS Güncellemesi ‘Şüpheli Link’ ve ‘Bildirim Genişletme’ Özellikleri ile Dikkat Çekiyor

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformu olan WhatsApp, geçen zaman içerisinde sürekli güncellenerek kendisini hızla yeniliyor. Kurumsal şirketlere hitap eden Business iş dünyasının devleri tarafından test edilmeye başlamıştı.

Son olarak App Store’da iOS kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınlandı. Yayınlanan güncellemede pek çok iyileştirme ve performans artırımlarının yanında iki özellik dikkat çekiyor. WhatsApp 2.18.90 sürümü ile yayınlanan yeni güncellemede ‘Şüpheli Link’ ve ‘Bildirim Genişletme Özelliği’ dikkat çekiyor.

WhatsApp Spam Mücadelesinde Kararlı

WhatsApp Spam Mücadelesinde Kararlı

Bilindiği üzere son dönemde sayısında hızla artış gözlenen spam mesajların önüne geçmek için WhatsApp sıkı bir mücadeleye girişmiş durumda. Geçtiğimiz aylarda kullanıcılarını spam mesajlardan koruyacak güncelleme yayınlayan şirket, iOS kullanıcıları için yeni bir özellik daha sundu.

‘Şüpheli Link’ adı verilen yeni özellik ile kullanıcılar, söz konusu şüpheli link içeriğine sahip mesajlar olduğunda WhatsApp tarafından uyarılacak. Kullanıcılara şüpheli bir link atıldığında, WhatsApp tarafından açılır bir pencere ile kişi uyarılacak. Burada gönderilen linklerde hatalı bir karakter bulunması halinde kullanıcı yine WhatsApp tarafından uyarılmış olacak.

Bildirim Genişletme Özelliği

Bildirim Genişletme Özelliği

WhatsApp’ın iOS kullanıcılarına getirdiği bir diğer dikkat çeken güncelleme ise ‘Bildirim Genişletme’ özelliği oluyor. Halihazırda Android uygulamasında kullanılan özellik, yeni güncelleme ile iOS kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek. Bilindiği üzere kullanıcılara görsel içerikli bir mesaj geldiği zaman, bu mesajı bildirim çubuğundan görüntülemek mümkün olmuyordu. Bu tarz mesajları görüntülemek için sohbet penceresinin açılması gerekiyordu.

Yeni güncelleme ile herhangi bir resim ya da GIF içerikli mesaj aldığınızda, bu içerikleri bildirim çubuğunu genişleterek görmek mümkün olacak. Pek çok iyileştirme ve çeşiti yeni özelliklerin yer aldığı güncelleme paketini indirmek için iOS 8.0 ve daha üst sürüme sahip bir işletim sistemine sahip olmak gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum