Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp iOS ve Android Beta Sürümlerine Yeni Özellikler Getirdi

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların karşısına yeni özellikler ile çıkmaya devam ediyor.
WhatsApp iOS ve Android Beta Sürümlerine Yeni Özellikler Getirdi

Son yıllarda akıllı telefonların kullanımının artması ile beraber bazı uygulamalarda adeta patlama yaşandı. Bu uygulamaların arasında ise anlık mesajlaşma platformu WhatsApp yer alıyor. Facebook’un sahibi olduğu sosyal mecra dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor ve sürekli yeni özellikler kazanıyor. Uygulama son olarak Windows Phone yüklü telefonlara verdiği desteği keseceği haberi ile gündeme gelmişti. Bununla beraber iOS ve Android kullanıcıları uzun zamandır beklediği bazı özelliklere kavuşuyor.

WhatsApp ekibi daha önce iOS beta kullanıcıları için sunduğu çağrı bekletme özelliğini kararlı sürüm için dağıtmaya başladı. Bununla beraber gruplara yönelik yeni ayarlamalar da yine iOS kullanıcılarına dağıtılan özellikler arasında yer alıyor. Android beta sürümünde ise açılış ekranı ile ilgili yapılan değişiklikler öne çıkıyor. Milyonlarca kullanıcının uzun zamandır beklediği karanlık mod ile ilgili somut bir gelişmeye son güncellemelerde yine rastlanmadı.

WhatsApp Çağrıları Beklemeye Alınabilecek

WhatsApp Çağrıları Beklemeye Alınabilecek

Günümüzde telefon konuşmalarında kullanıcılar arasında sıklıkla çağrı bekletme özelliği kullanılıyor. Birisiyle konuştuğunuz sırada başka biri tarafından arandığınızda konuştuğunuz kişiyi beklemeye alabiliyor ve diğer arayan ile konuşabiliyorsunuz. Bu sırada diğer kişi ise beklemede kalmaya devam ediyor. Bilindiği üzere WhatsApp’ta kullanıcılar birbirleri ile görüntülü ve sesli görüşme yapabiliyor.

iOS uygulamasına gelen özellik ile kullanıcılar çağrı bekletme işlemi yapabilecek. Birisiyle görüşme yaptığınız sırada bir başka kişi aradığında WhatsApp size bildirim gönderecek. Bu sayede WhatsApp kullanıcı dostu yeni bir özellik kazanmış oluyor. Bir süredir beta sürümünde yer alan grup ayarlamasına dair bir özellik daha kararlı sürümde yerini aldı. WhatsApp’ın Gizlilik menüsünden Gruplar sekmesi seçilerek kişiler kendilerini kimlerin gruplaya ekleyebileceğini belirleme şansına sahip olacak.

Bu özellik kullanıcılara üç ayrı seçenek sunuyor. WhatsApp’ta kişiler artık Herkes, Kişilerim ve Şunlar Hariç Kişilerim seçeneklerinden birini belirleyerek kendilerini kimlerin gruplara ekleyebileceğini belirleyebilecek. Bununla beraber uygulamanın açılış ekranındaki ‘From Facebook’ ifadesi daha belirgin bir hale getirilmiş.

Android Beta Uygulaması Güncellendi

Android Beta Uygulaması Güncellendi

iOS uygulamasının kararlı sürümüne yeni özellikler yayınlayan WhatsApp ekibi Android’in beta sürümünü de güncellemeyi ihmal etmedi. 2.19.350 beta kodu ile yayınlanan sürümde açılış ekranına dair yapılan değişiklikler dikkat çekiyor.

iOS’un kararlı sürümünde yayınlanan Facebook ibaresi Android beta sürümünde de yerini almaya başladı. Facebook’un yakın geçmişte pek çok veri ihlali ile itibar kaybettiği biliniyor. Şirket sevilen Instagram ve WhatsApp platformlarında kendi ismine yer vererek kötüleşen imajını düzeltmek istiyor.

Android beta sürümüne gelen yenilik ile uygulamanın açılış ekranında ‘From Facebook’ ifadesi bulunacak. Bu ibare bir süredir WhatsApp’ın Ayarlar menüsünde yer alıyor. Artık açılış ekranına gelmesi ile çok daha görünür olacak diyebiliriz. Yeni açılış ekranının şu an beta sürümünde olacağını düşünecek olursak yakın zamanda uygulamanın kararlı sürümüne geleceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum