Yatırım yapmaya başla!

Günde 1 Milyar İnsan WhatsApp Kullanıyor!

Sadece 7 yıl önce ilk sürümü yayınlanan WhatsApp adındaki anlık mesajlaşma uygulaması, tamı tamına günlük 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştı!
Günde 1 Milyar İnsan WhatsApp Kullanıyor!

SMS’ler ile adeta cebelleştiğimiz günlerde bazı telefonlara dönemin MSN’i gibi anlık mesaj atılabilen ve atılan mesajlar için ücret ödenmeyen bir uygulama boy göstermeye başladı. Ocak 2010’da piyasaya sürülen WhatsApp adındaki bu uygulama, telefonla mesajlaşmada kelimenin tam anlamıyla çığır açtı.

Kolay kullanımıyla o dönem gönüllere taht kuran WhatsApp, her geçen gün gelişerek adeta elimiz ayağımız haline geldi. Elbette ki bu yükseliş birçok güçlü şirketin de dikkatini çekti ve Facebook bu uygulamanın haklarını tamı tamına 19 milyar dolara satın aldı. Şimdi ise Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, resmi Facebook sayfasından WhatsApp’ın 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

1 Milyar Kullanıcı Günde 55 Milyar Mesaj Gönderiyor

1 Milyar Kullanıcı Günde 55 Milyar Mesaj GönderiyorGüncel tahminlere göre yaklaşık 8 milyar insanın yaşadığı Dünya’da, WhatsApp günlük 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmayı başarıyor. Peki, bu kullanıcılar günde kaç milyar mesaj, fotoğraf ve video gönderiyorlar?

Henüz 7 yıllık bir uygulama için inanılmaz bir rakam olan günlük 1 milyar aktif kullanıcıya hizmet veren WhatsApp, aylık ise 1.3 milyar aktif kullanıcıya ulaşıyor. Bu uygulama ile günlük 55 milyar mesaj gönderilirken, 4.5 milyar fotoğraf ve 1 milyardan fazla video paylaşılıyor. Toplam 60 dilde hizmet veren WhatsApp hızla büyümeye devam ediyor.

Snapchat ve Instagram’ın Kullanıcı Sayıları

Snapchat ve Instagram'ın Kullanıcı SayılarıSnapchat ve Instagram, elbette ki WhatsApp kadar yaygın değiller. Hatta bu uygulamalarda yer alan belirgin özelliklerin bazıları WhatsApp’ta da mevcut. Snapchat Hikayeler özelliğinin benzer bir versiyonu olan WhatsApp Durumlar, tamı tamına günlük 250 milyon aktif kullanıcı tarafından kullanılırken, Snapchat uygulaması ise sadece 166 milyon kullanıcıya ulaşabiliyor. Instagram ise günlük 250 milyon hikaye paylaşımına ev sahipliği yapıyor.   

2 Milyar Kullanıcı ile Rekor Facebook’ta

2 Milyar Kullanıcı ile Rekor Facebook'taFacebook şirketinin bünyesinde barındırmış olduğu bütün uygulamalar toplamda 5.5 milyar kullanıcıya hizmet veriyor. Facebook ve Messenger uygulamaları 2’şer milyar aktif kullanıcıya ulaşırken, Facebook bünyesindeki kaliteli topluluk ve sayfa sayısı ise 100 milyonu aşıyor.

Facebook’tan tamı tamına 6 yıl sonra hayatımıza girmesine rağmen, popülerliği her geçen gün daha da artış gösteren WhatsApp, sektörün yeni lideri olma yolunda da emin adımlarla ilerliyor. Peki, sizler WhatsApp’ın böylesine popüler bir aplikasyon haline gelmesi konusunda neler düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum