Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Güncelleme Desteğini Keseceği İşletim Sistemi Sürümlerini Duyurdu

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, güncelleme desteğini keseceği işletim sistemlerini duyurdu.
WhatsApp Güncelleme Desteğini Keseceği İşletim Sistemi Sürümlerini Duyurdu

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, piyasadaki akıllı telefonların büyük bölümünde kullanılıyor. Uygulama kullanım deneyimini geliştirmek adına sürekli güncelleniyor ve yeni özellikler ile donatılıypr. Son olarak geçtiğimiz günlerde düzenlenen F8 Geliştirici Konferansı’nda uygulama için pek çok yenilik duyurulmuştu.

Akıllı telefon üreticilerinin sürekli yeni modeller geliştirmesi ve yüksek donanımlı modeller piyasaya sürmesi, WhatsApp ve benzeri uygulamaların da yeni özellikler geliştirmesinin önünü açıyor. Bununla beraber sürekli gelişen uygulama, çok eski cihazlar tarafından kullanılamaz hale geliyor.

Bu durumun farkında olan WhatsApp ekibi, eski cihazlara vermiş olduğu kesmeye başlıyor. Şirket son olarak yaptığı duyuru ile önümüzdeki dönemden itibaren destek vermeyeceği cihazları açıkladı.

İşte Desteğin Kesildiği Mobil Sürümler

İşte Desteğin Kesildiği Mobil Sürümler

Popüler uygulama, iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemleri aracılığıyla milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Ancak bir yandan şirketin eski işletim sistemlerine olan desteğini kesmesi gerekiyor. WhatsApp blog sayfasında yapılan duyuru ile desteğin kesileceği işletim sistemi sürümleri açıklandı.

Yapılan açıklama ile Android 2.3.5 ve iOS 7’den önceki işletim sistemlerine bundan böyle güncelleme desteği verilmeyecek. Ayrıca Windows Phone yüklü cihazların tamamına verilen WhatsApp desteği, bu yılın sonu itibariyle kesilmiş olacak. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Microsoft, Windows Phone’a vereceği desteği keseceğini açıklamış ve kullanıcılarına başka bir akıllı telefon almalarını önermişti.

Şirket geçtiğimiz yıllarda ise Nokia ve Blackberry cihazlara verdiği desteği kestiğini açıklamıştı. Güncelleme desteğinin kesileceği cihazlarla ilgili mesajlaşma uygulaması tarafından yapılan açıklamada “Artık bu platformlar için aktif olarak gelişmeyeceğimiz için, bazı özellikler herhangi bir zamanda çalışmayı durdurabilir” ifadelerine yer verildi.

WhatsApp Eski Telefon İstemiyor

WhatsApp Eski Telefon İstemiyor

WhatsApp, bu yönde aldığı kararlar ile kullanıcılarının çok eski telefonları kullanmasını istemediğini belirtiyor. Desteğin kesildiği sürümleri kullanan kişiler, tüm pazara göre ufak bir topluluk sayılır. Ancak özellikle yaşlı kullanıcıların önemli bir bölümü, eski cihazlar kullanıyor. iOS ve Android verilerine bakıldığında kullanıcı dağılımı konusunda fikir sahibi olmak mümkün.

Bugün itibariyle WhatsApp’ın keseceği desteğe dair, Android kullanıcılarının yüzde 0,3’ü etkilenecek. Apple kullanıcılarının ise yalnızda yüzde 5’i, iOS 10 ve daha eski işletim sistemi kullanmakta. Söz konusu eski sürümlere sahip kullanıcıların, WhatsApp’ı kullanabilmesi için daha yeni cihazlar alması gerekecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum