Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

WhatsApp Grup Yetkilerine Yeni Düzenlemeler Getiriyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta grup yönetici ve üyelerinin yetkilerinde değişiklikler yapılacak. Detaylar haberimizde…
WhatsApp Grup Yetkilerine Yeni Düzenlemeler Getiriyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, aylık kullanıcı sayısıyla rekor kırıyor. Uygulamanın en fazla kullanılan fonksiyonlarından birisi ise grup sohbetleri olmaktadır. Daha önce yayınlanan bir güncelleme ile WhatsApp gruplarına açıklama ekleyebilme özelliği getirilmişti.

Kullanıcılara önümüzdeki günlerde yine grup içi sohbetleri aktif olarak kullananları ilgilendiren bir güncelleme geliyor. Gelecek olan güncelleme hep grup yöneticilerini hem de gruplarda yer alan yetkisiz kullanıcıların yetkilerinde değişiklikleri içeriyor.

Grup Yöneticileri Üyeleri Kısıtlayabilecek

WhatsApp grup sohbetlerini aktif olarak kullanan üyelerin bildiği üzere, normal üyeler gruplarda yer alan isimleri, resimleri ve açıklamaları değiştirebiliyorlar. Bu değişiklikleri yapabilmek için grup yöneticisi olmak gerekmiyor.

Ancak yeni yayınlanacak olan güncelleme bu durumu değiştirmeye imkan sağlayacak. Henüz beta sürümü için kullanılan ve önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara ulaştırılacak güncelleme ile grup yöneticileri, normal kullanıcıların yetkilerini sınırlayabilecekler. Eğer bir grup yöneticisi isterse, grup bilgilerini sadece kendi değiştirebilecek ve diğer üyelerin bunu yapmasına engel olabilecek.

Grup Ayarları Nasıl Değiştirilecek?

WhatsApp’ın grup yetkilerine düzenleme getirmek isteyen yöneticiler, Grup Bilgisi ekranından Grup Ayarlarına girerek Grup Bilgisini Düzenleme sekmesini seçecekler. Buradan yetki durumu sekmesinden, sadece yöneticiler ya da tüm üyelere değişim hakkı seçeneği işaretlenerek grup yetkilerine yeni düzenleme getirilebilecek.

Gruplara yeni düzenleme imkanı veren güncelleme henüz WhatsApp’ın beta sürümünde kullanılabilir durumda. Önümüzdeki günlerde yeni güncellemenin tüm Android ve iOS kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu