Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Gruplarına Video Konferans Özelliği Geliyor!

Facebook’un düzenlediği F8 konferansında WhatsApp gruplarına görüntülü görüşme özelliği geleceği açıklandı. İşte detaylar…
WhatsApp Gruplarına Video Konferans Özelliği Geliyor!

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sürekli yeni güncellemeler ile abonelerinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün grup yetkilerine düzenlemeler getireceği belirtilen WhatsApp’a, yine grup sohbetlerini ilgilendirecek yeni bir güncelle geliyor.

Facebook’un düzenlediği ve teknoloji meraklıları tarafından takip edilen F8 konferansında WhatsApp’a gelecek güncellemelerle ilgili açıklamalarda bulunan şirket yöneticisi Mubarik Imam, grup sohbetlerine video konferans özelliğinin getirileceğini belirtti.

Grup Sohbetlerine Görüntülü Görüşme Geliyor

Bilindiği üzere WhatsApp üzerinden milyonlarca kullanıcı görüntülü ve sesli olarak birbirleri ile iletişim kurabiliyorlar. F8 konferansından gelen bilgiler bu işlevin daha da genişletileceği yönünde. Grup sohbetleri de WhatsApp kullanıcılarının en çok kullandığı özelliklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Şirket yetkilisi Imam’ın yaptığı açıklamaya göre WhatsApp’taki grup sohbetlerine görüntülü ve sesli iletişimi kullanılabilir hale getirilecek. Böylelikle Skype’tan aşina olduğumuz video konferans özelliğinin WhatsApp gruplarında da kullanıldığını göreceğiz. Güncellemeyle ilgili çok fazla detay verilmezken grup içinde 4 kişinin aynı anda görüntülü olarak görüşebileceği belirtiliyor.

Beklenen Çıkartmalar Geliyor

Geçtiğimiz aylarda WhatsApp’a etiket ve çıkartmaların yolda olduğunu duyurmuştuk. F8 konferansında beklenen çıkartmaların yakın zamanda WhatsApp abonelerinin kullanımına sunulacağı belirtildi. Yakında gelecek olan çıkartmalar halihazırda Facebook Messenger’da kullanılabiliyordu.

Söz konusu çıkartmalara bu ayın başında beta sürümünde rastlanmıştı. Whatsapp yetkilisi Mubarik Imam, yayınlayacakları çıkartmalar güncellemesine üçüncü parti geliştiricilerin de destek vermelerine izin vereceklerini belirtti. Kullanıcılar çıkartmalar ve emojilerle duygularını daha iyi anlatma imkanı bulacaklar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum