Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

WhatsApp’a Kaçırılan Grup Aramalarına Sonradan Katılma İmkanı Geliyor

WhatsApp grup görüşmeleri için deneyimi artıracak yeni bir özelliğe kavuşuyor.
WhatsApp’a Kaçırılan Grup Aramalarına Sonradan Katılma İmkanı Geliyor
HABER GİRİŞ

Dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında WhatsApp geliyor. 2 milyarı aktif kullanıcısı olan platform yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Facebook tarafından 2014 yılında satın alınan anlık mesajlaşma uygulaması büyük bir değişim geçirdi diyebiliriz. Kullanıcı deneyiminin artırılması amacıyla yeni özellikler geliştirilmeye de devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp Web’in güncellenen kaynak kodlarında görüntülü ve sesli arama özelliklerinin bu platforma geleceği ortaya çıkmıştı. Son dönemde dünya genelinde COVID-19 pandemisinin etkisini göstermesi ile beraber görüntülü ve sesli iletişime olan ihtiyaçta büyük artış yaşandı.

Bu durum WhatsApp’ta etkisini göstermiş durumda. Bilindiği üzere bu uygulamada da grup görüşmeleri yapılabiliyor. Pandemi ile beraber 4 kişi olan grup görüşmesi sınırı 8’e çıkarılmıştı. Android beta sürümüne bu özellikle ilgili yeni bir güncelleme daha geldi. Yakında grup aramalarını kaçıran kullanıcılar için sonradan katılma özelliği kullanıma sunulacak.

WhatsApp’a Yararlı Özellikler Geliyor

WhatsApp’a Yararlı Özellikler Geliyor

Android beta sürümü son olarak 2.20.203.3’ yükseldi. Bu güncellemede iki yeni özellik dikkat çekiyor. Gelen yeniliklerden birisi grup aramalarını sıkça kullanan kişileri ilgilendiriyor. Grup aramasını başlatan bir kişiye diğer katılımcıların yetişememe durumu sıkça yaşanıyor. WhatsApp ekibi bu sorunu ortadan kaldıracak bir kolaylık sağlayacak. Grup aramalarını kaçıran kişiler daha sonrasından görüşmeye katılabilecek.

GCM Yatırım Banner

Uygulama bunun için kullanıcılara görüşmelere sonradan katılabilecekleri bir pencere gösterecek. Bu yeniliğin yanı sıra Android beta sürümüne kullanıcı güvenliğine yönelik bir özellik daha eklendi. Android kullanıcıları halihazırda telefonlarında parmak izi sensörü varsa uygulamaya bu doğrulama yöntemi ile giriş yapabiliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Mesajlaşma devi bu aracın kullanım kapsamını genişletme kararı aldı. Telefonlarında parmak izi sensörü olmayan kullanıcılar yüz tanıma sistemini kullanarak uygulamaya giriş yapabilecek. Günümüzde yüz tanıma ve parmak izi başlıca biyometrik doğrulama seçenekleri olarak tercih ediliyor.

Bu yenilik özellikle Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. iOS tarafında Touch ID ve Face ID gibi biyometrik doğrulama araçları uzun zamandır kullanılabilir durumda. Özelliklerin Android beta sürümüne gelmiş olması WhatsApp ekibinin test sürecini başlattığını gösteriyor. İlerleyen günlerde kararlı sürümde her iki yeni özellik yerini alacaktır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın