Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp, Gruplardaki Görüntülü Sohbetler için Kullanıcı Dostu Bir Özellik Getirdi

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gruplardaki görüntülü sohbetleri daha kolay hale getirdi.
WhatsApp, Gruplardaki Görüntülü Sohbetler için Kullanıcı Dostu Bir Özellik Getirdi

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sahip olduğu kitlesini daha fazla büyütmek adına var gücüyle çalışıyor. Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma devi, son günlerde yeniliklerine hız vermiş görünüyor. Sosyal medya devi WhatsApp’ı 2014 yılında 19 milyar dolar bedel ile bünyesine katmıştı. O günden bu yana uygulama hızla büyüdü ve Play Store’da 5 milyarı aşkın indirme sayısına ulaştı. Şirket son olarak geçtiğimiz günlerde COVID-19 ile daha etkin bir mücadele amacıyla mesaj iletimini bir kişiyle sınırlamıştı.

Akıllı telefon kullanıcılarının başlıca mesajlaşma uygulaması haline gelen WhatsApp, insanların birbirleri ile etkileşim kurmasını artıracak özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bu bağlamda grup sohbetleri kullanıcı etkileşimi açısından büyük öneme sahip. WhatsApp’tan yapılan açıklama ile grup sohbetleri için kullanıcı dostu yeni bir özellik sunuldu. Milyonlarca insan için grup üzerinden görüntülü sohbet başlamak daha kolay hale geliyor.

Grup Sohbetlerine Yeni Özellik

Grup Sohbetlerine Yeni Özellik

Bilindiği üzere WhatsApp geçtiğimiz dönemde gruplar aracılığı ile görüntülü sohbet yapmaya imkan sağlayan özelliğini yayınlamıştı. Bir kişinin grup üzerinden görüntülü sohbet başlatması için ilk etapta gruptaki bir kişiyi seçmesi gerekiyor. Sonrasında ise diğer kullanıcıları sohbete ekliyor. WhatsApp bu durumu çok daha kolay hale getirdi. Artık kullanıcılar sesli ya da görüntülü arama butonuna basarak aynı anda herkesi görüşmeye ekleyebilecek.

Ancak bu özelliğin kullanılması için grupların 4 kişi ve daha az sayıda kullanıcıya sahip olması gerekiyor. Şirket Twitter hesabından yeni özelliğine dair açıklamasında, “WhatsApp’taki 4 ya da daha az kişiden oluşan gruplar için grup çağrılarını hiç olmadığı kadar kolay hale getirdik. Grup sohbetinizdeki herkesle sohbete başlamak için gruplarınızdaki görüntülü ya da sesli çağrı ikonuna tıklayın.” ifadelerine yer verdi.

Grup üzerinden yapılan görüntülü ve sesli çağrılar 2018 yılından beri 4 kişiyle sınırlı kalmak kaydıyla yapılıyor. Mesajlaşma devi aradan geçen zaman içerisinde bu kısıtlamayı genişletme kararı almış değil. Yeni özelliği kullanmak için WhatsApp’ı iOS ve Android mağazaları üzerinde güncellemek yeterli.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum