Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Görüntülü Aramalarda Saptanan Güvenlik Açığını Düzelttiğini Duyurdu

WhatsApp’ta geçtiğimiz aylarda görüntülü arama esnasında saptanan bir güvenlik açığı sessiz sedasız düzeltildi.
WhatsApp Görüntülü Aramalarda Saptanan Güvenlik Açığını Düzelttiğini Duyurdu

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılır hale geldi. Hal böyleyken bu denli büyük bir platformda kullanıcı güvenliği büyük önem teşkil ediyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında WhatsApp kullanıcıları için tehdit oluşturacak bir güvenlik açığına rastlanmıştı.

Şirket yetkilileri söz konusu güvenlik açığını doğrularken, hatayı ortadan kaldıracak düzenlemenin de yapıldığını belirttiler. WhatsApp’ta bulunan güvenlik açığı görüntülü arama yapan kullanıcıları ilgilendiriyor. Bulunan açık sayesinde hackerların görüntülü arama yapan kullanıcıların kişisel hesaplarına erişebileceği ortaya çıktı.

Güvenlik Açığı Ağustos Ayında Ortaya Çıktı

Güvenlik Açığı Ağustos Ayında Ortaya Çıktı

WhatsApp’ta görülen güvenlik açığı geçtiğimiz Ağustos ayında Naalie Silvanovich adlı bir kullanıcı tarafından saptandı. Silvanovich farkına vardığı güvenlik açığını anında şirket yetkililerine bildirdi ve hatanın kısa sürede düzeltilmesinde büyük pay sahibi oldu.

WhatsApp bugün yaptığı açıklama ile görüntülü aramalarda fark edilen ve kullanıcı güvenliği için büyük risk oluşturan güvenlik açığı için gerekli düzeltmelerin yapıldığını duyurdu. Anlık mesajlaşma uygulaması şirket tarafından yapılan düzeltmeler sonrasında daha güvenli hale gelmiş oldu.

Güvenlik Açığından Kimse Etkilenmedi

Güvenlik Açığından Kimse Etkilenmedi

WhatsApp yetkilileri yaptıkları açıklamada söz konusu güvenlik açığına dair gerekli düzeltmelerin yapıldığını belirtirken, platformda yer alan herhangi bir kullanıcının bu durumdan etkilenmediklerinin altını çiziyor.

Güvenlik açığının 3 Ekim tarihinde iOS kullanıcıları tarafından tamamen ortadan kaldırıldığı belirtildi. Android kullanıcıları için 28 Eylül’de hatanın sessiz sedasız düzeltildiği açıklandı. WhatsApp yetkilileri açıklamasında kullanıcılarının güvenliğinin kendileri için son derece önemli olduğunu vurguladılar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum