Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Görsel ve Videoların Otomatik Silinmesini Sağlayan Özellik Test Ediyor

WhatsApp gönderilen medya dosyalarının otomatik olarak silinmesini sağlayan bir özellik üzerinde çalışıyor.
WhatsApp Görsel ve Videoların Otomatik Silinmesini Sağlayan Özellik Test Ediyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp 2 milyarı aktif kullanıcı sayısı ile çok büyük bir kitleye ulaşıyor. Facebook’un sahibi olduğu mecra geçmiş yıllardan bu yana büyük bir değişim geçirdi. Şirket yeni özellikler geliştirerek her geçen gün kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. WhatsApp ekibi şu sıralar pek çok yeni özellik üzerinde çalışıyor.

Geçtiğimiz gün uygulamanın birden fazla cihazda telefon bağlantısı olmadan çalışmasını sağlayan özelliğe dair ekran görüntüleri ortaya çıkmıştı. Mesajlaşma devinin üzerinde çalıştığı bir diğer özelliği ise otomatik silinen mesajlar olmakta. Kullanıcılar göndermiş oldukları mesajları kendi belirledikleri süre içerisinde kendiliğinden silinmesini sağlayabilecek.

WABetaInfo’da yer alan bilgilere göre WhatsApp ekibi bu özelliğin bir benzerini medya dosyaları için test etmeye başladı. Söz konusu özellik yeni güncellenen Android beta sürümünde kendisini gösterdi.

Otomatik Silinen Medya Özelliği Yolda

Otomatik Silinen Medya Özelliği Yolda

Bilindiği üzere Instagram’da yapılan hikaye paylaşımları ya da WhatsApp’ta Durum sekmesi altında yapılan paylaşımlar 24 saat içerisinde otomatik olarak siliniyor. Bu özelliğin bir benzeri WhatsApp’taki medya dosyaları için geçerli olacak. Android beta uygulamasında görülen özellik ise bundan biraz farklı çalışıyor.

Kullanıcıların gönderdikleri medya dosyalarının süresi için bir süre belirlenmiyor. İlgili kişi sohbet penceresini kapattıktan sonra gönderilmiş olan medya dosyası otomatik olarak siliniyor.

Bunun için WhatsApp medya gönderme butonunun yanına bir buton daha ekleyecek. Bu buton ile gönderilen içerikler sohbet kapatıldığında kendiliğinden silinecek. Karşı tarafa ise gönderilen medyanın bu buton aracılığıyla iletildiği de bildirilmiş olacak. Bu medya dosyaları bir fotoğraf, video ya da GIF olabilir. WhatsApp’ın bu bu şekilde dosya paylaşımı için daha güvenilir bir seçenek sunacağını söyleyebiliriz.

Tabi görsel içerikli mesajlar için kullanıcıların ekran görüntüsü almak gibi bir seçenekleri bulunuyor. WhatsApp’ın bu işlem yapıldığı takdirde karşı tarafa bildirim gönderip göndermeyeceği şu an için bilinmiyor. Şu an için test edilen özelliğin ilerleyen günlerde kararlı sürümde yayınlanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum