Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Verileri Google Drive Üzerinden Sınırsız Olarak Saklanabilecek

Teknoloji devleri WhatsApp ve Google arasında yapılan anlaşma ile, WhatsApp verileri Google Drive’da sınırsız olarak saklanabilecek.
WhatsApp Verileri Google Drive Üzerinden Sınırsız Olarak Saklanabilecek

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçen zaman içerisinde gücüne güç katmaya devam ediyor. Her geçen gün daha devasa bir platform halini almaya başlayan mesajlaşma uygulaması, çeşitli sorunları da beraberinde getiriyor. Son dönemde platformda spam içeriklerde artış yaşanmış ve mesaj iletimine kota getirilmişti.

Uygulamayı kullanan milyonlarca kullanıcı uzun zamandır biriken veriler nedeniyle aldıkları “WhatsApp yeterli depolama alanı yok” uyarılarından bezmiş durumdaydı. WhatsApp çareyi Google ile iş birliği yapmakta buldu. Yapılan anlaşma ile kullanıcılar WhatsApp verilerini Google Drive üzerinden sınırsız yedekleme imkanı bulacaklar.

Google Drive Kotası Kalkıyor

Google Drive Kotası Kalkıyor

Aslında WhatsApp verileri Google Drive’da bugüne kadar depolanıyordu. Ancak WhatsApp kullanıcıları verilerini yedeklemek için belirli bir kota ile karşılaşıyorlardı. Yapılan anlaşma ile WhatsApp kullanıcıları, verilerini Google Drive’da sınırsız olarak yedekleme imkanı bulacaklar.

Google Drive tarafından WhatsApp veri kotasının kalkacağı tarih 12 Kasım 2018 olarak açıklandı. Açıklamada ayrıca 1 yıldan uzun süredir güncellenmeyen WhatsApp verilerinin otomatik olarak silineceğine değinildi. Bu yüzden kullanıcılar verilerin elle yedeklediğinden emin olmalı.

Mesajlar Nasıl Yedeklenir?

Mesajlar Nasıl Yedeklenir?

Kullanıcıların WhatsApp’ta biriken verilerini yedeklemek için Google Play hizmetinin yüklü olduğu bir Google hesaplarının olması gerekiyor. Yedekleme yapmak isteyen kullanıcılar WhatsApp’ın Ayarlar Menüsünden Sohbetler sekmesindeki Sohbet yedeği ve “YEDEKLE” bölümünden işlem gerçekleştirebilirler.

WhatsApp’ta yedekleme yapmak isteyen kullanıcıların yeterli boş alana da sahip olması gerekiyor. Yapılan bu işlem sayesinde kullanıcılar telefonlarını değiştirdiğinde ya da sıfırladığında, herhangi bir WhatsApp verisi kaybetmemiş olacaklar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum