Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Gönderilen Mesajların Silinmesini Otomatik Hale Getirecek Özellik Geliştiriyor

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta gönderilen mesajların otomatik olarak silinmesini sağlayan bir özellik geliştiriliyor.
WhatsApp Gönderilen Mesajların Silinmesini Otomatik Hale Getirecek Özellik Geliştiriyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcı dostu yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Facebook’un sahibi olduğu ve sayısı milyonları bulan mesajlaşma platformu, başlıca iletişim uygulamalarından biri haline geldi. Uygulama ilk çıktığı günden bu yana kazandığı özellikler ile bambaşka bir hale büründü.Bununla beraber geliştirici ekip kullanıcı dostu yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde kişilerin durum güncellemeleri kapatmasına olanak sağlayan bir özellik üzerinde çalışan platform, veri güvenliğini artıracak bir işlevi test ediyor. Facebook’un geçmiş dönemde veri ihlalleri ile gündemden düşmemiş olması şirketi farklı yollar aramaya itmiş görünüyor. WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan son özelliğe göre WhatsApp’ta gönderilen mesajlar isteğe bağlı olarak otomatik silinecek. WhatsApp üzerinde çalıştığı özelliğe ‘Kaybolan Mesajlar’ adını veriyor.

Mesajlar Otomatik Silinecek

Mesajlar Otomatik Silinecek

Bilindiği üzere WhatsApp’ta yapılan mesajlaşmalar kullanıcıların isteğine göre siliniyor. Geçtiğimiz günlerde popüler uygulama gönderilen mesajların karşı taraftan da silinmesine imkan sağlayan bir özellik geliştirmişti. Tabi burada mesajların karşı taraftan da silinebilmesi için bir süre limiti var. İlk olarak 7 dakika olarak geliştirilen bu sistem gelen talepler doğrultusunda 1 saate kadar çıkarılmıştı.

Bu sürenin aşılması durumunda kullanıcılar mesajları sadece kendi ekranından silebiliyor karşı taraf için bir şey yapamıyor. WhatsApp ekibinin üzerinde çalıştığı son özellik ile mesajların silinmesi ile ilgili. WABetaInfo tarafından sızdırılan bilgilere göre mesajların belirli bir süre içerisinde otomatik olarak silinmesine imkan sağlıyor.

Kullanıcılar belirledikleri süreler kapsamında gönderdikleri mesajlar kişisel ya da grup farketmeksizin otomatik olarak tamamen kaybolacak. Ortaya çıkan ekran görüntülerinde şu an için 5 saniye ve 1 saat gibi sürelere yer verilmiş. Ayarlardan 1 saat seçiminin yapılması halinde gönderilmiş olan mesajlar süre dolunca otomatik olarak silinecek. Mesajları karşı tarafın okuyup okumaması herhangi bir öneme sahip değil.

WhatsApp ekibinin otomatik mesaj silme özelliğinde şu an geliştirme aşamasında olduğu belirtiliyor ve çok fazla bir detay mevcut değil. Uygulamayı çok kullanan ve mesaj kalabalığından usanan kullanıcılar için geliştirilen özelliğin oldukça yararlı olduğunu söyleyebiliriz. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak geliştirme aşamasında olması nedeniyle kullanıcıların bir süre daha beklemesi gerekecek gibi görünüyor.

Eski Cihazlara Destek Kesiliyor

Eski Cihazlara Destek Kesiliyor

Akıllı telefon kullanıcılarının başlıca iletişim uygulaması haline gelen WhatsApp, iOS ve Android ekosisteminde çok geniş bir desteğe sahip. Uygulama sürekli geliştirme sürecinde ve bu durum çok eski akıllı telefon modelleri tarafından desteklenmeyi zor bir hale getiriyor. WhatsApp ekibi belirli zaman aralıkları ile aldığı kararlar ile eski işletim sistemlerine verdiği desteği kesiyor.

Şirketten son olarak yeni bir açıklama yapıldı ve 1 Şubat 2020 tarihi itibariyle Android Gingerbread (2.3.7) ve iOS 8 işletim sistemlerine dair verilen desteğin kesileceği duyuruldu. Bu açıklama ile beraber mesajlaşma uygulaması Android 4.0.3 ve iOS 9 işletim sistemleri hizmet verilen en son sürümler olacak. Bu sürümler ve daha sonrası için WhatsApp hizmet vermeye devam edecek. Desteğin kesileceği işletim sistemlerini düşündüğümüzde çok az sayıda bir kullanıcının bu durumdan etkileneceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum