Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Facebook’u Geride Bırakarak En Popüler Sosyal Medya uygulaması Oldu

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ulaştığı son kullanıcı sayısı ile Facebook’u geride bırakarak dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması unvanını eline aldı.
WhatsApp Facebook’u Geride Bırakarak En Popüler Sosyal Medya uygulaması Oldu

Sosyal medya platformlarının sayısının artması ve kullanıcıların bu mecralara olan ilgisinin hızla artması rekabeti de beraberinde getirmeye başladı. Milyar dolarları bulan bütçelere sahip olan sosyal medya uygulamaları birbirleriyle kıyasıya rekabet ediyorlar. Sosyal medya devlerinin hedefi ise dünyanın en popüler uygulaması ve en fazla kullanıcı sayısına sahip olmak diyebiliriz.

Bugüne kadar sosyal medya sahnesinde liderlik Facebook’un elinde olmaktaydı. Aylık aktif kullanıcı sayısı ile bir numara olan Facebook, 2017 yılı itibariyle 2 milyar kullanıcı sayısına sahipti. Ancak sosyal medya devinin özellikle geçtiğimiz yıl boyunca başından geçen veri skandallar ve kullanıcı verilerinin sızdırılması gibi olaylar, platformun kan kaybetmesine neden oldu.

WhatsApp Facebook’u Geride Bıraktı

WhatsApp Facebook’u Geride Bıraktı

Anlık mesajlaşma uygulaması dendiğinde akla ilk gelen WhatsApp, geride bıraktığı zaman içerisinde hızla büyümeyi sürdürüyor. Reklamsız olması ve ihtiyaca yönelik pek çok özelliği bünyesinde barındıran WhatsApp, bunun karşılığını almaya başladı. State of Mobile şirketinin hazırladığı son rapora göre WhatsApp, Facebook’u geride bırakarak dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması olmayı başardı.

Açıklanan rapordaki verilere göre geçtiğimiz yılın Eylül ayı itibariyle WhatsApp aktif kullanıcı sayısında Facebook’u geride bırakmayı başardı. Gidişata bakılacak olursa WhatsApp’ın yükselişini sürdüreceği ve 2019 yılını Facebook’un önünde kapatmış olacak.

Facebook’un son dönemde veri gizliliği konusunda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle uğradığı kan kaybı, bu durumun oluşmasında başrolü oynuyor diyebiliriz. Ancak Instagram ile beraber iki uygulamanın sahibinin Mark Zuckerberg olduğunu belirtmekte yarar var.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum